Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Suratsızla çirkin

Dilan1903

Taç 2 Üye
SuRaTSıZ

mailto:/aEMrb4

mailto:/0DNJ5Z

mailto:/jn1bdL

mailto:/r98zGa

Çirkin

mailto:/DJ6ga3

mailto:/PM6Jgd

mailto:/Gz2Mab

Suratsiz 8 çirkin 5 cm oldu sağlık durumları nasıl gelişimleri nasıl onun hakkında bilgi alcaktim ve yem verirken suratsiz çirkini ağzından ısırdı çenesinin altından hafif yaralandı ama ciddi bişe yok bide siz bakar mısınız teşekkür ederim ????

Cvp: Suratsızla çirkin

Çok sağlıklı ve güzeller, özellikle alt kabuklarına hayran oldum. Maşallah, yellow-bellied bir harika.

Sarı bebe gayet güzel göz kulak ve kilosu güzel. Bir tek üst bağada piramitleşme var. Kök yoksa hemen bir tane edin. Havalar ısındığında haftada iki defa kabuğuna devit sürüp 10 dakika bekletip peçete ile kurulayarak akvaryuma koy. Katmanı atınca kabuk rahatlar, kabuk gelişimi düzgün seyreder. Kenardakilere dokunma üstlerdeki plakaları tırnağınla yokla.

Küçüğe bakıyorum. Evet onunda göz kulak sağlam kabuk güzel. Hayvanda büyüme belirtileri var.

Yem esnasında istemsiz darbeler olur. Mümkün olduğunca ayrı köşelerde yemle. Bunların önüne 10 yem at 9'unu bırakır aynı yeme koşarlar. Yaradılışları böyle.

Maşallah diyelim ikisi de güzel. Yalnız koyduğun yerdeki örtüyü yıka. Birşey bulaşmasın.

Tamam cem bey çok teşekkür ederim ???? çenesinin orda ki ufak darbeden bişe olmaz sanırım kendi kendine iyileşir dimi

Gözükmüyor bile, daha kötüleri de olacak. Deride tahriş, yırtılma, kan oturması, morluk kızarıklık gibi. Bize göre hasarlı dokuları daha çabuk iyileşiyor.

Bu sarışınlarda üst kabuk genelde biraz daha dik oluyor Cem. Özellikle yellow bellied olanlar. Cumberland olanlar daha res gibi olabiliyor.

Maşallah gayet sağlıklılar.

Geri