Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sürekli yemek istiyorlar

cureshut

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba,
kaplumbağalarımla yaklaşık 3 aydır beraberiz, yavrular henüz, günde 4-5 tane minik karides, bazı günler bunun yerine yem, bazı günlerde yeşillik veriyorum. iki kaplumbağam var, yem verirken ikisini de ayırıp elimle ağızlarına veriyorum yemlerini, eşit olarak vermeye dikkat ediyorum yani. akvaryumda çalışma masamın üzerinde, ben ne zaman bilgisayar başına otursam akvaryumun köşesine, beni görebilecekleri yere geçip çırpınmaya başlıyolar. sanki gözümün içine bakıyolar, sürekli yem istiyolar. elimi yukarı kaldırdığımda iyice heyecan yapıyolar birbirlerini iteklemeye başlıyolar. kafa hacmi kadar yiyecek veriyorum hatta bazen daha çok veriyorum ama hep böyleler. sürekli yemek istiyolar. birşeyi yanlış mı yapıyorum?

Cvp: sürekli yemek istiyorlar

Normal davranışları bu şekilde. Kaplumbağalar fazla yiyerek depolamak isterler. Ancak doğadaki bu davranış ev şartlarında zararlı sonuçlar doğurduğu için günlük kafa hacmi kadar yem verilir.

Cvp: sürekli yemek istiyorlar

yeşilliği ara öğün olarak verin ama yemin yerine vermeyin yani yemi düzenli verin doymazlar. dilencilik yapma psikolojisi doğalarında var. merhametimizden faydalanıyorlar keratalar.

Geri