Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Suyun Rengi Değişti

amir.mennan

As 5 Üye
Arkadaşlar şimdi akvaryumcuya gidip silis kum istedim. Pembemsi bişey verdi. 4 kiloluk kilosu 1.5 Liradan 6 Tl ye aldım. Eve geldim iyice yıkadım kumu. Paludaryumuma koyduğum zaman suyun rengi değişti. Pespembe oldu. Kaplumbağalarım içlerinde resmen kayboldu. Acaba biraz beklesem gidermi renk ? Ne yapmalıyım acil yardımlarınızı bekliyorum ?

Cvp: Suyun Rengi Değişti

Suyun ve kumun oturmasını bekle en geç 1 günde oturur,ama çok pembe değil dimi, yani rengini salması açısından sorun yapacak kadar? :)

Filtreyi çalıştırın, rengi düzelecektir.

Cvp: Cvp: Suyun Rengi Değişti

gazoz' Alıntı:
Suyun ve kumun oturmasını bekle en geç 1 günde oturur,ama çok pembe değil dimi, yani rengini salması açısından sorun yapacak kadar? :)

Çok bulanıktı biraz geçti. Kaplumbapalar en dibe indiği zaman neredeyse gözükmüyorlar :S

Jadeite' Alıntı:
Filtreyi çalıştırın, rengi düzelecektir.

Filtre yokki :S

Bence filtre suyu biraz karıştırıyor,al-ver yaptığı için kumun oturmasına engel oluyor.yaklaşık 1 gün kadar beklesin oturur kum :)

gazoz' Alıntı:
Bence filtre suyu biraz karıştırıyor,al-ver yaptığı için kumun oturmasına engel oluyor.yaklaşık 1 gün kadar beklesin oturur kum :)

evet ya babamda öyle diyor 1 gün sonra oturur diyor inşallah düzelir :(

düzelir ya, şimdilik bekle :)

Sanırım aldığınız kum boyalı kum, eğer suyunuz pembe olduysa salınım yapmıştır. Normalde kum eklendiği zaman su bulanır ama renkli bir bulanıklık olmaz. Boyanmamış doğal bir kum tercih edin.

kerberos' Alıntı:
Sanırım aldığınız kum boyalı kum, eğer suyunuz pembe olduysa salınım yapmıştır. Normalde kum eklendiği zaman su bulanır ama renkli bir bulanıklık olmaz. Boyanmamış doğal bir kum tercih edin.

Ama çoktan aldım ne yapabilirimki ?

Neredeyse geçti arkadaşlar renk çöktü yavaş yavaş ancak suyu değiştirirken tekrardan bir sorun çıkarmı ?

Suyu dökerken sanırım hızlı bir şekilde boşalttiniz :) Bende de aynı kum var. Zamanla oturucak. 3 güne oturur :) Suyu boşaltın bence sonra dibe bir tabak koyun. Suyu çok yavaş bir şekilde tabağın üstüne boşaltın. Ben 3 saat uğraştım suyu doldurmak için. Bu şekilde doldurdum ben.

AlperDeniz' Alıntı:
Suyu dökerken sanırım hızlı bir şekilde boşalttiniz :) Bende de aynı kum var. Zamanla oturucak. 3 güne oturur :) Suyu boşaltın bence sonra dibe bir tabak koyun. Suyu çok yavaş bir şekilde tabağın üstüne boşaltın. Ben 3 saat uğraştım suyu doldurmak için. Bu şekilde doldurdum ben.

Evet aynen önce temizledim kumu. Bir baktım pespembe su çıktı. Heralde dedim kumun kirleridir bunlar. Sonra kumu suya döktüm (dediğiniz gibi hızlı bir şekilde). Su pespembe oldu. kaplumbağalar 5 cm aşşağı inse gözükmüyorlar. O derece. Babam dedi bunlar çamurda bile yaşarlar 1 gün bekle düzelir dibine çöker dedi. Bende tamam dedim. Şu an neredeyse düzeldi ama bulanıklık var suda :S

Bende ilk öyle yapmıştım sonra suyu tamamen boşalttım :) Tabak koydum sonra çok ağır suyu boşalttım :) 3 güne berraklaşır su :) Zaten suyun üstüne kum dökülmez ki :) İlk kum sonra su

Geri