Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

T Rex'in yeni kuru alanı

azrael

Gümüş 5 Üye
Bildiğiniz gibi eski kuru alanım yüzen bir kayadan, yani doğal bir turtle bankı andırıyordu. Fakat ufak olması biraz canımı sıkıyordu. Bugün arayıp yine yüzen bir kaya buldum, hem de daha büyüğünü.

Bakın bu eski kuru alanım:
mailto:/2z3wbau.jpg
mailto:/90y2h3.jpg
mailto:/10em3br.jpg

Bu da az önce uyguladığım yeni kuru alanımız:
mailto:/ru440i.jpg
mailto:/e99ff6.jpg

Henüz minik T Rex poz vermek konusunda cesareti olmadığından dolayı yeni kuru alanından görüntüleyemedim. Ama şu an ısıtıcı lambanın altında keyifli keyifli uyuyor. Geniş kuru alan onun da hoşuna gitti. :)

Cvp: T Rex'in yeni kuru alanı

Yüzen taş nedir nasıl bir şey? Sünger taşı mı? :ff:

memolik12' Alıntı:
yÜZEN TAŞ NEDİR NASIL BİE SEY

SUNGER TASIMI :ff:

Bildiğimiz taşların/kayaların ağırlığında fakat suda batmayan, suyun yüzeyinde duran bir maden türü. Pek sık rastlanan bir şey değil. Bulmak konusunda biraz şanslıydım. :)

Sünger taşı olur mu acayip hafif.

Onun batıp batmayacağını bilmiyorum. Fakat bildiğim tek şey; sünger taşının dayanıksız olduğu Tahminimce suda zamanla eriyip aşınacaktır. Hem suya salınım da yapabilir.

yüzen kaya sünger taşı bunlar yalan çok kala bulunabılır bu taş ismide gaz beton dur cok hafiftir suda batmaz salınım yapmaz fakat kaplumbaganın ısırmaya kalkarsa kolay kırılabılır ve parçaları yem sanıp yutar

ata12' Alıntı:
yüzen kaya sünger taşı bunlar yalan çok kala bulunabılır bu taş ismide gaz beton dur cok hafiftir suda batmaz salınım yapmaz fakat kaplumbaganın ısırmaya kalkarsa kolay kırılabılır ve parçaları yem sanıp yutar

Bahsettiğiniz taşı biliyorum. Fakat bu o değil. Dediğiniz beton türü tırnakla bile aşınabilen hafif bir şey. Benim bulduğum taş nehir yataklarında bulunuyor - nadir de olsa- ve hiç de hafif değil. Kazımak ya da aşındırmak da mümkün değil. Gaz betonu kapluşla aynı suya sokmam.

Benim dedigimde gaz beton deil.http://www.google.com.tr/imgres?q=sunger+tas%C4%B1&um=1&hl=tr&sa=N&biw=1400&bih=955&tbm=isch&tbnid=vzXwz2WZrgqFaM:&imgrefurl=http://www.bulmacabul.com/2009/03/ponza.html&docid=Bsiw6mzEoid5wM&imgurl=mailto:/_OFeWE073BJY/THo_o5YNbaI/AAAAAAAAKPI/sRNxkl08Mbo/s320/pomza.jpg&w=195&h=209&ei=KedVUMGtGc2ChQep_YCYDg&zoom=1&iact=hc&vpx=617&vpy=167&dur=120&hovh=167&hovw=156&tx=105&ty=79&sig=116636399050750226957&page=1&tbnh=143&tbnw=133&start=0&ndsp=31&ved=1t:429,r:2,s:0,i:76

Doğal taş ise sorun olmaz.

Geri