Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tabiatına aykırı yaşıyan kaplumbağalarım buyrun içeri..

-scorpion-

Yeni Üye
Bunlarda benim haylazlar. Konu başlığında da belirttiğim gibi resmen tabiatına aykırı gidiyorlar ama ne diyim çok hoşuma gidiyor onları böylesine hiperaktif görmek. İsim koymadım ama 1 dişi 1 erkek 1 de minik var Shrek - Fiyona - Eşek olabilirler :) Çünkü ne doymak ne durmak bilmiyorlar beni gördüklerindeyse afedersiniz ama yalakalıkları cabası :) İlerleyen günlerde inş detaylı resim ekliyeceğim. Şimdilik elimde olan bunlar. Evin neşesi oldular hergün iş dönüşü çocuğa bakar gibi akvaryumda izlemeye koyuluyorum büyüyünce ayrı bir sevimli oldular. Yemlerken bile "babaaa bizide gör bi kurban olim" der gibi suda camla taş arasına dikeliyorlar. :) Belkide en sevdiğim yanları gece kalkıpta akvaryumda sesszice şekilden şekle girmiş bir halde uyuyuşlarını izlemek. Resimlerini hata verdi ekliyemedim ama videoda çenelerinin altındaki lekeden dolayı teramicyn le kremleyip kuru yere ayırdığımdaki halleri yer alıyor. Her fırsatlarında kaçmaya yelteniyorlar :)

[video=youtube]mailto:/forum/newthread.php?fid=51&processed=1[/video]

Cvp: Tabiatına aykırı yaşıyan kaplumbağalarım buyrun içeri..

Sanırım video görünmüyor.Acaba tekrar yüklemeniz mümkün mü?

Sanırım youtube eklentisinde problem var ben direk linki paylaşayım buyrun.
http://www.youtube.com/watch?v=kr2MP2NHf1k

Afacanın ters dönünce kendini kurtarması çok güzel :)

Evet gerçekten çok sevimliler. Heleki geceleri üzt üste çıkıpta en üstlerinede miniğin çıkıp uyuması ayrı bir komedi. :D

Geri