Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

TamTam

apotemi

Bronz 3 Üye
Uzun zamandır -hamster'ım öldüğünden beri- evde hayvan bakmıyor yalnızca çevremdeki evcil hayvanların bakımı konusunda sahiplerine yardımcı olmaya çalışıyordum.
Yeniden bir evcil hayvana sahip olmayı hem istiyor hemde istemiyordum. -ruhsal bunalımlar falan filan- Ben büyük bir kaosun içindeyeken karşıma çıktı.

Onu kedilerin elinden kurtardım. Muhtelemen biri ona ölüm fanusu denilen küçük plastik kaplarda bakmaya çalıştığı ve o kaba sığmayıp kolaylıkla kaçtığı için o haldeydi.
Sağ arka ayağında çizikler vardı. Kabuğu çamur içinde ve yumuşaktı.
Aldım ve eve gittim hemen temizleyip,ayağına merhem sürdüm. Kabuğu için çeşitli vitaminler -benim mix dediğim ve ilginç derecede etkili olan birkaç şey- ve 1hafta boyunca her gün 6'şar saat güneş banyosu yaptık. Onu yaz ayında bulduğum için şanslı sayılırız (=
İnanılmaz derecede hızlı bir biçimde iyileşti...

İsmini hiç düşünmeden koydum diyebilirim. Benim gördüğüm ilk büyük su kaplumbağası olduğu için ve kabuğunu çok benzeterek "işte bu!" dedim senin adın TamTam! ((=
Aşırı aktif,iştahlı ve sürekli kaçma eğilimde olan çok yaramaz ve büyük bir kaplumbağaya sahibim. Her ne kadar, yem kavanozunu gördüğünde beni gördüğünden daha çok heyecanlansa da 3 yıldır iyi anlaştığımızı düşünüyorum TamTam bey ile -bey diyorum çünkü bazen o resmi duruşu ve bakışı beni öldürüyor- =Pp

11cm'lik kabuğunu haftada 2-3 defa ılık duşlarla fırçalıyor,güneşlenmeye birlikte çıkıyoruz.
Tabi soğuk bir kış geçirdik şimdi o uv lambasının altında yayılırken bizde artık güneş açsada bizde bir miktar faydalansak diyoruz ama az kaldı yaz fena geliyor ;)

mailto:/wkiown.jpgişte TamTam burada (=
Bu bana geldiği ilk hafta çektiğim bir fotograf...

mailto:/27xkqv5.jpg
Vee bu da ilk kez birlikte denize gittiğimizde çektiğim bir fotografı.
Yere bıraktığım gibi denize yönelmişti (=

Fotoğraflarını çok merak ettim kısa sürede koyarsanız güzel olur :) ismide çok değişikmiş :)

Eheheh şimdi ekledim sabah yazarken resim eklemek aklıma gelmemişti (=

Uzun ömürler dilerim Tamtam'a :)
Yaşam alanını da görmek isterim doğrusu :)
Cinsiyeti ne Tamtam'ın?

Teşekkür ederim (=
Paludaryumumuzu da göstermek isterdim ama DiDi ile poz vermeyi pek sevmiyorlar ve birbirlerine alışabilmeleri için onları tedirgin etmekten kaçınıyorum.
DiDi dişi ve TamTam'da erkek (=

Çok teşekkür ederim (=
Aslında afacanlar 3taneler ;)
Son ve paludaryumumuzun en küçük üyesi henüz 1 yaşında ve 1 aydır benimle teyzemlerin ona bakamacağını anlayınca onlardan alıp benimkilerin yanına getirdim (=

Daha önce hiç benzeri bir foto görmediğim içinmidir nedir plajdaki kaplumbağa fotosu çok hoşuma gitti deminden beri bakıyorum. Çok şanslı bir kaplumbağaymış umarım uzun yıllar seninle olur :)

İlk zamanlarda bir çok fotografını çekmiştim ama DiDi'yi yanına koyduğum günden beri fotograflarını çekemiyorum... Ayrıca TamTam araba yolculuklarında ön koltukta hatta ön camda yola baka baka yolculuk etmeye bayılıyor belki başka bir zaman o fotograflarını da gösteririm ((=

Teşekkür ederim ,umarım ((=

Hoşgeldiniz :)

Ben de plajdaki fotoyu beğendim. Çok hoş bi fotoğraf olmuş . :)
Yalnız kafama bişi takıldı :D Denize gidince denize girip kaçmadı mı ? :D

Teşekkür ederim (=
Yok denize girmesine izin vermedim ama ona küçük bir gölet yapıp içine attım biraz yüzdü((=

Eheh teşekkür ederim çok tatlı ve çok yaramazdır yemek zamanı geldiği zaman eğer ben uyuyorsam hiç affetmez beni uyandırır ((=
Yakın zamanda yeni fotograflarını da ekleyeceğim -zaman bulursam umarım-(=

TamTam'ın denizdeki fotoğrafına bayıldım.Çok tatlı bir kapluş :) Benim kapluş henüz yavru olduğu için cinsiyeti belli değil.Erkek olmasını çok istiyorum.Umarım erkek olur :)

xeelbug' Alıntı:
Çok tatlı hele o plajdaki hali. :)

teşekkür ederiiz ((=
Eheh nasıl sevdi plajı bir bilseniz ((=

0084812254' Alıntı:
çok tatlı maşallah... :)

teşekkürler(=

meritiko' Alıntı:
TamTam'ın denizdeki fotoğrafına bayıldım.Çok tatlı bir kapluş :) Benim kapluş henüz yavru olduğu için cinsiyeti belli değil.Erkek olmasını çok istiyorum.Umarım erkek olur :)

Fotograf çekmeye ilgim olduğu için onun değişik pozlarını yakalamayı seviyorum (=
Umarım istediğiniz gibi olur ama kız erkek hiç fark etmiyor ikisinin de ayrı yaramazlıkları oluyor ((=

genç kaplumbağa' Alıntı:
Çok tatlı maşallah :)

Teşekkür ederim (=

Geri