Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tanımayanlar için kaplumbağalarım :)

antifbyigit

Bordo Bereli
Arkadaşlar kaplumbağalarımı tanımayanlar için tanıtmak istedim.^^

Bu akvaryumumuz sanırım bir seneye değişmesi lazım. :)Akvaryumumuzda 2 tane filtre var biri 600 debili diğeri 380 anca temizleniyor. :D

Bu ise Serkan kendisi çok hareketli ve obur diğeriyle aynı yaşta olmasına rağmen ondan büyük.

Bu ise karolin,bir zamanlar arkadaşımın kaplumbağasıydı arkadaşım yanlış bakıyordu ondan serkandan küçük garip bir tipi var diğer kaplumbağalara pek benzemiyor.

Buda ikisi bir arada.:t65y:

Serkan yemek için direk geldi ama karolin yem atınca saldırır direk saldırmaz. :D

Birda bizim bu çevrede bir veterner buldum kaplumbağalardan anlayan bir doktoruda var parazit aşısı yaparlarmış yaptırayımmı yaptırmayayimmi kararsız kaldım. Bir aşı 20 tl.

Cvp: Tanımayanlar için kaplumbağalarım :)

Büyüklermiş.Kaç aylık yada yıllıklar.:)^^

Veteriner çok bilgiliyse yaptırın derim.Ben olsam yaptırmam çünkü zaten temiz akvaryumlarda bakıyoruz yüksek doz verirse ölüme kadar götürebilir yada yanlış yerinder yaparsa bünyesi kaldırmayabilir riske atmayın sonra çok üzülürsünüz.

Evet parası ne olursa olsun yaptırın,büyük kaplumbağalar bana küçüklerinden daha tatlı geliyor neden bilmiyorum ^^

Serkan'ı dişiye benzettim ben :) Karolin' in hangi özelliği farklı geliyor size? Gözüme gayet normal bir kaplumbağa gibi göründü de :) Çok güzeller. Serkan ve Karolin ile birlikte uzun ömürler dilerim :)
Aşıyı yaptırmanız çok iyi olur.

Hepinize teşekkürler kaplumbağalırm ordatala 13-14 aylıklar. Karolinin fotoraflarda belli olmamış kafası içte durunca çok kalınlaşıyor gözleri daha büyük ve yuvarlak geliyor bana birde rengi serkana göre çok açık.Gittiğim veterinerin içinde 5-6 doktor vardı sürüngenler için parazit aşısı yapabiliyormusunuz dedi birisi yaparız dedi bende kaplumbağa dedi ordan bir hanım karamı sumu dedi bende su dedim getir rahatça yapılır dedi ama kazıklanmiyim başka yaptıran yada soran varsa onlara söylenen fiyatıda öğrenmek isterim. :)

Size göre sağlıklı görünüyorlarmı.

Bence çok sağlıklılar :)

Geri