Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tarihi geçmiş yem ve yeni yem

Derece ne marka resmini atabilir misin?

Lamba üzerinde max kaç watt etiketi var mı onunda resmini at.
Abi watt etiketi yok ama sabahtan beri takılı.
Kırılan derece de belirsiz marka resmini ekliyorum kuru alanda kırıldı lambayı duvara vantuzla tutturabilirim sandım düştü birden kuru alanın üstüne derece kırıldı sıvısı suya akmadı ama içnde ki kurşunlardan 3-5 tane suya düştü pompayla almaya çalıştım ama tospik durmayınca kumla karıştı şuan ısı lambası duvara astım 75 watt ampul takılı derece de böyle kuru alanın yan duvarında şuan 31 gösteriyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-10-07-15-12-21-781_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2023-10-07-15-12-21-781_trendyol.com.jpg
    311.4 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20231007_151433.jpg
    IMG_20231007_151433.jpg
    678.5 KB · Görüntüleme: 6
Derece ne marka resmini atabilir misin?

Lamba üzerinde max kaç watt etiketi var mı onunda resmini at.
15 TL'ye bakkaldan buldum bunu şimdi taktım ama ısıtmıyor gibi sanki

Ekli dosyalar

• 16966839439579106943729428161668.jpg
    16966839439579106943729428161668.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 7
daha önce yüksek wattlı kullandığın için sana ısıtmıyor gibi geliyor olabilir.

Ampul uygun. Mesafeyi biraz daha kısalt. Sonuç itibariyle 42 watt. 75'lik ile kıyaslanmaz.

Kumu karıştırıp o bilyeleri bul yutarsa tehlikeli sonuç itibariyle kurşun.

Derece civalı mı alkol bazlı mı bilmiyorum. Civa ihtimaline karşı temizlemen iyi olur. Sıvıya deri teması ettiysen elini çok iyi yıka. Zehirler. En tehlikeli ağır metallerden.

Ampul uygun. Mesafeyi biraz daha kısalt. Sonuç itibariyle 42 watt. 75'lik ile kıyaslanmaz.

Kumu karıştırıp o bilyeleri bul yutarsa tehlikeli sonuç itibariyle kurşun.

Derece civalı mı alkol bazlı mı bilmiyorum. Civa ihtimaline karşı temizlemen iyi olur. Sıvıya deri teması ettiysen elini çok iyi yıka. Zehirler. En tehlikeli ağır metallerden.
Kumu karıştırıp nasıl bulacam ben kum kadar inceydi zaten

Siyahlığından belli olur. Bölgelere ayırıp o şekilde bak komple tabanı karıştırma sen bulamazsan hayvan bulur. Yemede benziyor. Affetmez.

Siyahlığından belli olur. Bölgelere ayırıp o şekilde bak komple tabanı karıştırma sen bulamazsan hayvan bulur. Yemede benziyor. Affetmez.
Ne olur yerse? Bid bölgeye ayırıp nasıl bakacam ben zaten kumun kendi içinde siyah şeyler var ayırt edemiyorum ki

Dip çekim sifonu yok bende sadece sıvı aktarım pompası var onu da su değişimi için kullanıyorum ben

Gün ışığında bak belli olur. Tabanı 4 parçaya bölüp parça parça bak.

Kurşun ağır metaldir. Hayvan yediğinde vücut emilim yapar ve kılcal damarlara yerleşir vücuttan atılmaz.

Gün ışığında bak belli olur. Tabanı 4 parçaya bölüp parça parça bak.

Kurşun ağır metaldir. Hayvan yediğinde vücut emilim yapar ve kılcal damarlara yerleşir vücuttan atılmaz.
Ya hayır kum üstünde değil ki Sabah almaya çalıştım zaten ama şuan göremiyorum az önce de kumu karıştırdım bide napıcam şimdi ya hayvana bir şey olursa napcam

Ya hayır kum üstünde değil ki Sabah almaya çalıştım zaten ama şuan göremiyorum az önce de kumu karıştırdım bide napıcam şimdi ya hayvana bir şey olursa napcam
Kumu komple mi çıkarıcam yoksa başka türlü bulamam ben büyük ihtimalle çünkü kumun altında da olabilir karıştı çünkü kum

Kurşun kumdan ağırdır. Karıştırdıysan dibe çökmüştür.

Yada şöyle yap kumu bir tarafa yığıp öbür tarafa doğru bakarak aktar. Bulamazsan ilerleyen zamanda denk gelebilir. O zaman alırsın.

Yada şöyle yap kumu bir tarafa yığıp öbür tarafa doğru bakarak aktar. Bulamazsan ilerleyen zamanda denk gelebilir. O zaman alırsın.
Ya öyle bakcam bulabilirsem bulamazsam kumu komple çıkarıcam

Akvaryuma mıknatıs soktum öyle topladım kurşun mıknatısa gelmez o yüzden bu demir değil mi şimdi toplayabildiğimi topladım ama şuan su çamur gibi ne yapmam gerek su değiştim biraz ama yinede böyle filtre halleder mi hayvana zarar verir mi? @cem @efeyilmazz

Ekli dosyalar

• 16966993931795016651526435781737.jpg
    16966993931795016651526435781737.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Akvaryuma mıknatıs soktum öyle topladım kurşun mıknatısa gelmez o yüzden bu demir değil mi şimdi toplayabildiğimi topladım ama şuan su çamur gibi ne yapmam gerek su değiştim biraz ama yinede böyle filtre halleder mi hayvana zarar verir mi? @cem @efeyilmazz
Araştırmama göre kurşun mıknatısa yapışmazmış ama mıknatısa yapıştığına göre bunlar demirdi bide bazıları sanki küçülmüş gibiydi toplayabildiğimi topladım yarım saat kumun altını üstüne getirdim şimdi sadece su bulanık bu bulanıklık hayvana zarar verir mi acaba ?

Su baya bulanıklaşmış. Hayvan yüzerken önünü bile göremeyecek kadar bulanık. Bence suyun tamamını değiştir.
Tamamını değişemem 35 litre suyu nerden bulucam ki? Arıtma yok evde direkt musluktan doldursam olmaz klor ve kireç sıkıntı geçenlerde de bulanık olmuştu ama bu kadar değildi toz dibe çökünce düzelir heralde elyafın da bitti şuan sadece filtrenin içinde ki elyaf var başka yok maalesef su işini nasıl halledicem?

Geri