Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tatile giderken kaplumbağayı evde bırakınca neler yapılabilir

Cvp: Tatile giderken kaplumbağayı evde bırakınca neler yapılabilir

O konuda ne demişiz Şafak. Konuyu gönderirsen düzeltiriz. Bu uygun gözükmüyor. Tek buna odaklanmamızın bir sebebimi vardı acaba?

ShaF_cK' Alıntı:
Evet stick yem fakat baktığım bütün bu tarz yemlemelerde pul içindir yada pul için değil granül yem içindir dediği için granül yem de bizim bu stick yemlerdir diye düşünüyorum.

Hocam benim linktekine bir bakin isterseniz. Direk aciklamada yaziyor stick yemlere uygun diye?

Seninki uygun Barış. Şafaktan konuyu öğrenirsem inceleyip düzelmesi gereken yerleri düzeltirim. Böylece hatamız olduysa konuya bakan yanılmasın.

AEK' Alıntı:
Seninki uygun Barış. Şafaktan konuyu öğrenirsem inceleyip düzelmesi gereken yerleri düzeltirim. Böylece hatamız olduysa konuya bakan yanılmasın.

Tamam hocam. Zaten alacaklarimi hep juenpet 'den aliyorum. Farkli farkli yerden alirsam kargo ile falan pahaliya geliyor. Yalniz sizden bir ricam olacak. Juenpet'e birde siz bakabilir misiniz? Benim kacirdigim bizim yemlere uygun , daha uygun fiyatlı birsey varmi?

cem' Alıntı:
birde buna bak. zamanında gümrüğe düşmüştü. lazım olmaz diye almamıştım ama almadığıma da pişman olmadım değil hani. 30 tl idi.
mailto:/forum/Konu-warmtone-yemleme-makinasi-incelemem.html?highlight=yemleme+makinas%C4%B1

Emre abi burada Cem abi eski bir konunuzu paylaşmış sende orada o linkleri vermişsin bende baktım granül yem diye geçmiyor mu stick yemler

Stick yemle granul yem ayni sey oyuzden en uygun fiyatlsini alin bence

Aynen oyle tabi kalite farki olabilir ona birsey diyemem sonucta hic kullanmadim bu makinelerden

Mesela warmtone yemlememe makinesi incelemesi konusuna gore o guzel birseye benziyor daha uygunsa onu alin bence

Alisarp' Alıntı:
Aynen oyle tabi kalite farki olabilir ona birsey diyemem sonucta hic kullanmadim bu makinelerden

Mesela warmtone yemlememe makinesi incelemesi konusuna gore o guzel birseye benziyor daha uygunsa onu alin bence

Emre ve Cem'in yorumuna gore birseyler yapacagiz bakalim. Hani kalitesiz birsey de almak istemem. Orta seviye birsey olsa yeter. Bunun fiyati biraz pahali ama alternatif bulamazsam bunu alacagim mecbur :)

Granül yemlerden bahsederken bunların ufak top gibi rada reptomin baby gibi olanlarıda olduğu için ben sadece granül diyenleri stick yemde sorun olur diye eledim. Bazı markalar granül yem ve stick yemle kullanılabilir yazdığı için stick yazmayanları eledim. Ama bu konudaki videoda gördüğümüz test sonucu stick yemlerle kullanılabiliyor. Belkide firma hızlıca açıklamayı yazıp geçti. Yani Şafak doğru söylüyor, bu otomatik yemlemede kullanılabiliyor.

Örneğin bunlarda pul, granül ve stivk yem olur diyor.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=1139&ad=sera-feed-a-otomatik-yemleme-makinasi
mailto:/urun_detay.aspx?urn=7499&ad=trixie-aqua-pro-otomatik-yemleme-makinasi
mailto:/urun_detay.aspx?urn=6338&ad=hydor-ekomixo-otomatik-yemleme-makinasi
mailto:/urun_detay.aspx?urn=6337&ad=hydor-mixo-dijital-ekranli-otomatik-yemleme-makinasi

Ama bunda sadece granül yemle çalışır diyor.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=16007&ad=prodac-magic-feeder-otomatik-yemleme-makinasi

Granül yem olarak bunlar kastediliyor ve stick yem olur demediği için ben yanlış ürün olmasın dedim. Ama videodaki cihaz kullanıma bakarsak uygun.

mailto:/v2/800x600q90/690/4dvt.jpg

mailto:/v2/800x600q90/811/0lvh.jpg

mailto:/v2/800x600q90/43/aqd5.jpg

Tamam abi yanlış bilgi verdim diye korktum :) orada öyle konuşmuşsunuz diye arkadaşa yardımcı olayım dedim çok pahalı bir şey almasından iyidir dlyede :) az kalsın yalnış bilgi verebilrmişim :) ama bende inceledim granül olarak stick yem diye düşündüğüm için uygundur dedim :)

Abi bende bu granulleri stick yem diye biliyordum valla yanlis bilgi vermek istemem

Sorun değil arkadaşlar. Bazı kelimeleri kullanım alışkanlığımız tam oturmadığı için kavram karmaşaları oluyor. Biri granül olarak belki irili ufaklı yuvarlak ve çubuk olan tüm bu yemleri kastederken biri sadece ufak yemlere granül, uzun olanlara stick diyordur ki bu zaten daha uygun.
Sonuçta cihazın tanıtımınıda sadece granül olarak yapmalarına rağmen stick yem uyuyo.

AEK' Alıntı:
Sorun değil arkadaşlar. Bazı kelimeleri kullanım alışkanlığımız tam oturmadığı için kavram karmaşaları oluyor. Biri granül olarak belki irili ufaklı yuvarlak ve çubuk olan tüm bu yemleri kastederken biri sadece ufak yemlere granül, uzun olanlara stick diyordur ki bu zaten daha uygun.
Sonuçta cihazın tanıtımınıda sadece granül olarak yapmalarına rağmen stick yem uyuyo.

Peki hocam sonuc olarak bana bir tane uygun fiyatli onerebilir misiniz? Zaten sadece tatillerde max 1 hafta kullanilacak.. Ariza cikardi mi bu sefer kendim 3 5 lirayi aradim hayvana eziyet ettik diye uzulurum. Orta kalite uygun fiyatlı bir tane oner senin onerdigini direk siparis verecegim. Benim baktigim pahali idi baya. Onerini bekliyorum. . Birde bu motorun yaninda Raffy P orta boy alacagim. Elimde mineralin de orta boyu var. Raffy I kucuk var ama o zaten pek azalmiyor. :) yem cesitliligi acisindan onerebilir misin 1 2 yem ?

Birde simdi baska bir konuda gordum. Benim filtre (eheim) hala ilk geldigi sunger ile duruyor . Karbonlulari falan var galiba. O tarz birsey de alayim mi gerekli mi?

Eheim marka kalitesini ispatlamıştır. Ürünlerini kullandığım için memnunum. Ama nadir kullanılacak bu cihaz için bu kadar ücret ödemek hepimize göre değişir. Hiç kullanmadığım için şu fiyatına göre iyidir diyebileceğim yok ama bir ara İpek bir tane önermişti, o olabilir. Sonuçta ben tecrubem olmayan ürünü tavsiye edip yanlış yönlendirmek istemem. Ben sadece stick yeme uygun olmasına dikkat etmek gerektiğini belirtiyorum. Burada Şafak ın bahsettiği ile senin beğendiğin uygun. Sanırım onuda ben fiyatı uygun olanlardan seçtimki stick yazan uygun fiyatlı juende yoktu.

Yem olarak 6 cm üzeri hayvan için reptomin, raffy p ve agil ana yemlerini aynı anda öneririm. Destek yem olarak mineral yem. Ek yem olarak raffy I, tetra gammarus, jbl gammarus, tropical gammarus, tropical river shrimp, tropical dried fish yemlerinden biri. Bitkisel olarak sera vital.
Hayvan sayısı 2 den fazla ise jbl calcil destek yemi, sera carnivor ana yemi öneririm. Birde jbl energil yada sera royal ek yemlerinden birini öneririm.

AEK' Alıntı:
Eheim marka kalitesini ispatlamıştır. Ürünlerini kullandığım için memnunum. Ama nadir kullanılacak bu cihaz için bu kadar ücret ödemek hepimize göre değişir. Hiç kullanmadığım için şu fiyatına göre iyidir diyebileceğim yok ama bir ara İpek bir tane önermişti, o olabilir. Sonuçta ben tecrubem olmayan ürünü tavsiye edip yanlış yönlendirmek istemem. Ben sadece stick yeme uygun olmasına dikkat etmek gerektiğini belirtiyorum. Burada Şafak ın bahsettiği ile senin beğendiğin uygun. Sanırım onuda ben fiyatı uygun olanlardan seçtimki stick yazan uygun fiyatlı juende yoktu.

Yem olarak 6 cm üzeri hayvan için reptomin, raffy p ve agil ana yemlerini aynı anda öneririm. Destek yem olarak mineral yem. Ek yem olarak raffy I, tetra gammarus, jbl gammarus, tropical gammarus, tropical river shrimp, tropical dried fish yemlerinden biri. Bitkisel olarak sera vital.
Hayvan sayısı 2 den fazla ise jbl calcil destek yemi, sera carnivor ana yemi öneririm. Birde jbl energil yada sera royal ek yemlerinden birini öneririm.

Anladim hocam yanlis yonlendirme yapmak istemiyorsunuz :)

Yem olarak sizin yazdiginiza gore sanirim sera vital eksik. Yani bitkisel yem. Birde ek yeme alternatif olsun diye tetra gammarus alirim. Tesekkur ederim yorumunuz icin. Son olarak filtre sorumu gormediniz sanirim ona da cevap verirseniz sevinirim. :)

Genel olarak yazdım, kaplumbağa 8 cm olunca vital başlayacak bu arada. Daha o boya gelmediyse biraz bekletebilirsin. Bu sıra çok beslenme programı ve yem sorusuna cevap verince genel yazdım. Diğer yemler için bahsettiklerim 6 cm üzeri için geçerli.

Eheim bende kullanıyorum. Sünger bozulmadıysa ki kalitelidir aynen devam. Karbonlulara gerek yok. Ama ben sadece iç filtre kullandığım karantina akvaryumumda eheim filtrenin sünger altına biraz seachem denitrate koymuştum. Tabiki dış filtredeki görevi görmez ama kısmen amonyak absorbe etse gene biraz su ömrünü uzatır.

Orta seviyede bir otomatik yemleme alınırsa her tatile gidişten önce 5 gün kullanıp durumu test edilebilir. En azından sık kullanılmayacak bir ürünün çabuk bozulmayacağını ve boşa fazla para vermeye gerek olmadığını düşünüyorum. Ama bu test her seferinde olumlu olup yola çıkınca bozulursada bu şanssızlığı bence göze almalı. Nasılsa Eheim bile bir gün bozulacaktır.

AEK' Alıntı:
Genel olarak yazdım, kaplumbağa 8 cm olunca vital başlayacak bu arada. Daha o boya gelmediyse biraz bekletebilirsin. Bu sıra çok beslenme programı ve yem sorusuna cevap verince genel yazdım. Diğer yemler için bahsettiklerim 6 cm üzeri için geçerli.

Eheim bende kullanıyorum. Sünger bozulmadıysa ki kalitelidir aynen devam. Karbonlulara gerek yok. Ama ben sadece iç filtre kullandığım karantina akvaryumumda eheim filtrenin sünger altına biraz seachem denitrate koymuştum. Tabiki dış filtredeki görevi görmez ama kısmen amonyak absorbe etse gene biraz su ömrünü uzatır.

Orta seviyede bir otomatik yemleme alınırsa her tatile gidişten önce 5 gün kullanıp durumu test edilebilir. En azından sık kullanılmayacak bir ürünün çabuk bozulmayacağını ve boşa fazla para vermeye gerek olmadığını düşünüyorum. Ama bu test her seferinde olumlu olup yola çıkınca bozulursada bu şanssızlığı bence göze almalı. Nasılsa Eheim bile bir gün bozulacaktır.

Anladim hocam. . Tesekkur ederim :) evt kaplumbaga 8cm su anda tam olarak. Hatta bir tane beslenme programi da yaptik gecen konuda. Oraya yemler falan gelince kendim tekrardan duzenler size danisirim. Bakalim yemlerle falab cok gelmez ise paraya kiyip 80'lik birsey de alabilirim ama dediginiz gibi zaten cok kullanilacak birsey degil israfa da gerek yok. Tatilden donunce artik arastirir kararimi veririm. Tekrardan yardimlariniz icin tesekkur ediyorum ;)

Ne demek, her zaman fikir alışverişi iyidir. 5 gün tatile gitmeden test etme fikri şimdi aklıma geldi :) Sonuçta beyni çalıştırınca yeni yöntem yada tedbirler çıkıyor.

Bu ara çok beslenme programı yapınca atlamışım :) Yemler gelince programı hatırlatırsan tekrar kontrolde ederiz.

Şimdiden iyi tatiller. Sorunsuz gidip gel.

ben granülün açıklamasını yapacaktım emre hazır yazmış. granüller stick yemlerden ufak olur. bu aletleri balıklara göre tasarlamışlar. dökülme delikleri ayarlı istenilen boyda açılabiliyor. ama reptomin gibi uzun yemler delikte sıkışıp dökülmez. bir de hazne yarısı kadar doldurulmalı. hazne dönerken yemler rahat hareket etmeli. normalden fazla dolu olursa yemler sıkışıp kalır.

bunun kontrolü yapılmalı, gerekirse raffy P dahi ikiye kırılıp konulması gerekebilir.

Geri