Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tek gözde kapanma

asliaral

Bordo Bereli
Merhabalar

Bu sabah kalktigimda; Tonton'un bir gozunu biraz sisik ve kapali buldum. Tasta, uzun suredir dinleniyor.

Normalde, kendine yaklastirinca hemen gozunu acar ama telefonla foto almama bile tepki vermedi.

Yalniz cok zorda kalinca acti, sonra tamamen kapadi.

Yani acabililiyor ancak saatlerdir kapali.

Yardim lutfen =((

Ekli dosyalar

• 2016-01-10 11.13.50-1.jpg
    2016-01-10 11.13.50-1.jpg
    46.8 KB · Görüntüleme: 509
Iltihap kapmis veterinere goturmeni tavsiye ederim

Ama gotururken gozune temas etmemeye dikkat et daha cok artabilir

Genta damla alıp damlat. Hayvan gözünü bir yere çarpmış gibi duruyor. Geçmiş olsun. Açtığında bak hasar var mı göz içinde.

Yok gibi ama sanki ucu capakli gibi.

Daha once hic kullanmadim?

www.sanalhastanemiz.com/genta-goz-kulak-damlasi-0-3-5-ml-lik-sise-1954/ Bu mu? Baska cesidi var mi?

Kullanim nasil olacak?

Sagol..
Bir anda kapanmasindan dolayi mi carpma dedin?

Tam su an kan gordum =((

Kan tam nerden geliyor anlamadim ama yukari kismindan gibi.Gozunun, kapakla birlesme yerinde gibi

Genta ve Gentagut ikisi de olur mu?Malum Pazar.Nobetci eczane bakacagiz.

Her iki ilaçta olur. Sabah öğle akşam üçer damla damlat kuru yerde 5-6 dakika beklet. Gözünü açabilirsen içine damlatman daha iyi olur.

Diğerinin tırnağı yada rampa köşesi herhangi birşey çarpmış olabilir. Gece karanlıkta hareket ettiyse çarpmıştır. Loş ışık olması gerekliliği bu sebeple. Gölge de olsa ortamı görebilir.

2 kez suy atladi.Gozleri acik bir sure yuzup geri cikti. Ancak kurualanda ise,halsiz yatiyor.Boynunu koyuyor. Belki acisi oldugundan.

Mikrobik goz kapanmalar, bir gunde oluyor mu?Aklimizda olsun.

Hayvani suya alirken, yikamama gerek var mi damlayi?

Mikrobik durum bir anda olmaz. Damlayı niye yıkıyorsun ki bir zararı yok. Göz kuruluğunda dahi kullanıyoruz. Önemli olan göz içine nüfuz etmesi. Mikrobik oluşumlarında önüne geçer.

Sorunlu goze damlattim sadece.

Erkek, titretirken yapmis olabilir.Genelde gozunu cikartir gibi yapiyor.

Ne bileyim hani suya karismasi sakincali mi dedim.

Acildiktan 15 gun icinde kullanilir diyor.Sonrasinda atiyoruz degil mi?

Bu arada, kendi konuma bile otomatik abone oldurmuyor sistem. Dolayisiyla, uyari mesaji da gelmiyor cevap gelince. Belki sahiplendirme ilani acanlar, buyuzden goremiyorlardir gelen cevaplari. Duzeltilse iyi olur.Ben ilk geldigimde boyle degildi,2014 Subat gibi

Son kullanma tarihi bitince at. O sürece kadar kullan biter zaten.

Düzenleme sonrası bir iki ayar sıfırlandı. Bilgisayar ve telde farklı sıkıntılar olabiliyor.

Sadece kendi konuna bakma diğer konuları da incele. Bazen o an aklıma gelen ek bilgiler oluyor. Yada unutup yazmadığım. Hem faydalanır. Hemde eksik varsa hatırlatırsın. Eskilerden kimse kalmadı yada yönetimden. Bir desteğim furkan var şu an.

Bakiyorum arada. Diger damla adini orda gormustum.

Genelde,uzuldugum icin, face ile buradaki sahiplendirme ilanlarini yonlendirmeye calisiyorum.

Gercekten tek kaldin, farkindayim =( Furkan disinda zaten digerlerini hic gormedim epeydir

Damlayi gunde 3 ogun,3'er kez uyguluyorum.Acab max kac gun kullanilmali?

Son kullanma tarihine kadar kullan.

Ne 2008'i o kadar eski mi ? 15 günlük sürede kullanacaksın.

Allah'in sopasi yok =)) Yanlis okumana laf atayim derken, ben yanlis yapmisim =)))))

2018 dogrusu.

Gunde 3 kez, 3'er doz ve 15 gun boyunca.Dogru mu?

Doğru ama merak etme daha önce biter.

Merhabalar

Bugun 5.gun. Dun sabahtan itibaren, gozunu hic kapali gormedim.

Cani isteyince, suya da iniyor zaten.

Mikrobik bir olay olmadigi icin; damlayi artik sonlandirayim mi?

Kanlı durum bitene kadar devam et sonuçta zararı yok. Normale döndükten sonra da dışarı almadan kuru alandayken üstten damlatırsın.

Geniş spectrumlu ilaçtır belki bacağındaki lezyonun düzelmesine de etki etmiş olabilir. Hala varsa ağzına yada yemine de iki damla damlatıp verirsin.

Kani ilk gunden sonra gormedim.
Kapanma da 2 gundur yok.

Yani tamamen duzeldi.

Damlanin yariindan fazlasi duruyor. Bu anlattigim durumlar duzelmesine ragmen hala gozune damlatalim mi?

Yeme koyup iki kaplumbagaya da vereyim eger denediyseniz daha once¿

Bir süre daha gözüne damlat her iki göze de. Kuru alanda uzun süre kalıp göz kapakları kurursa da damlat.

Diğerinde de problem var mı ?

Geri