Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tetra Reptomin

Faruk_Can_Durmuş

Bronz 4 Üye
Herkese iyi günler diliyorum. Basit iki sorum olacak.

Kırmızı yanaklım yaklaşık 10 cm kabuk boylarındayken Tetra Reptomin yemediği için Sera Vital vermeye başlamıştım. Sera Vital'i de sevmemişti. İnatlaşmalarla ara ara yiyordu fakat son zamanlarda hiç yememeye başlayınca buradan aldığım tavsiyler üzerine Reptomin'e geri döndüm. Gayet afiyetle yiyor şimdi teşekkür ederim. Aklıma takılanlar ise:

1-) Verdiğim yemi deneme amaçlı en ufak boy almıştım. Adı "Tetra Reptomin Sticks" Şimdi ise büyük boyunu almak istediğimde 3 farklı isimle karşılaştım; "Tetra Reptomin Sticks, Tetra Reptomin, Tetrafauna Reptomin" Bu 3 yem arasında fark var mıdır? Sticks sevdiyse diğerlerinden alsam yer mi acaba? Yoksa küçük boy alıp bunları da mı denemeliyim?
2-) Bu yemler % besin değerleri olarak Vital'den bir hayli uzak duruyor. Bitkisel beslenmeye alıştırma amaçlı bir faydası dokunur mu?

İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Tetra reptomin su kaplumbağalarında bitkisel yem olarak ana yemdir. Sera vital iguana ve kara kaplumbağalarının ana yemi olduğundan daha fazla besin değeri içeriyor olabilir.

'Tetra reptomin sticks' yazanı alırsınız. Sadece Tetra reptomin yazan eski kutu tasarımı. Tetrafauna olarak satılanlar en fazla 2022 skt ye sahip. Eski bir kutu tasarımı olabilir.

Reptomin yosun ağırlıklı hayvansal içerikli protein yemdir. Vital bitkisel öğünlerden oluşur.

Reptomin su kaplumbağası için ana yem, vital ise takviye yemdir.

Vital ise kara kaplumbağası için ana yemdir.

Repto vitaldense raffy P yeme daha çok benzer. Farkı yosun içeriğin fazla olması. Yeşilliği verende o.

İsimlere gelirsek tetra fauna hatırladığım kadarıyla eski silindir şeklindeki stickten oluşuyor.

Tetra reptomin stickste şekil, kan kurduna benzer yapıda. Bu yetişkin hayvanlara göre, biraz irice. 2014 yılı civarı bu şekilde piyasaya sürdüler.

İçerik olarak bütün reptolar aynı sadece şekil farkı var.

Reptominle devam eder arada vitali kullanırsın. Bitirince almazsın. Marul, kıvırcık ve sebzeler verirsin arada. Kış ayları bitkisel yemlere pek ilgi göstermiyorlar.

Son düzenleme:
Geri