Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tetra yem

Tosbik2838

Bronz 5 Üye
Kapluşum 11 cm boyunda. Dişi. 2 yaşını geçkin. 2 cm de kafasının uzunluğu var.
Tetra yem kullanıyorum. Tahmini kaç tane yemesi gerek?

Cvp: Tetra yem

15 civarı gibi, yemleri bir araya getirip aşağı yukarı bir ölçü ayarla.

İyi bari bende çok verdiğimi sanıyodum. 10 tane. Şu yağlanma problemi çözülsün yavaş yavaş arttırıcam yemini.

Obezite varsa 15 tane vermeni önermem fotoğraf atar mısın?

mailto:/forum/Konu-sizce-durumu-nedir-saglikli-mi-obez-mi.html?pid=149633&mode=threaded

Burda paylaşmıştım. Bi yorumunu almak isterim.

Daha kötülerinide görmüştüm o kadar kötü durumda değil ama bence 10 12 arası uygun olur

Tabiki yemin özelliğide önemli örneğin agil yem seralardan daha ağır oluyor serada 12 veriyorsam jblde 10 veriyorum

Daha kötü değil derken? Ne kadar kötü? :-( 1 ay diyet uygulasam sonra standart yemlemeye başlasam olur mu ki?

fazla bir şey yok. yalnız hayvanın hareket etmesi için meşguliyet lazım. o taşları çıkar pislik barındırıp zararlı bakteri üretebilir. tabana silis kum ser. hayvan eşelenip enerjisini de atar vakitte geçirir. kumu yiyecek boya da gelmiş zaten. artık kum gereksinim olmuş. alınacak silis kum bu :
mailto:/Product/vitasand-dogal-silis-akvaryum-kumu-800-gr-0-7-mm-/JPM013104

Anladım. Haftada bi suyunu değiştiriyorum. Dipçik ile. Kumu çekmez mi? Taşı bile çekiyor.

Ayrıca bi sefer serdiğim kumu ne kadar süre kullanmalıyım? Ne sıklıkla değiştirmek doğru olur? 2 ayda bi tam temizlik yapıyorum.

Haftada bir su değişimi yapma filtre yetersiz mi kalıyor? Haftada 1 su kirleniyor ise 2 3 günde nir filtre temizliği yapabilirsin. Taşlar bakteri üretir pisliği tutar o yüzden taş olacağına boş kalsa daha sağlıklı olur

Filtre saatte 400 litreyi döndürüyor. 30 litre su koyuyorum. Kirlendiğini söyleyemem tam olarak. Ama 2 hafta çok olur. 10 günde bir de bana uymaz çünkü boş tek günüme denk getiriyorum..

Renkli taşları çıkardım. Sadece midye kabukları kaldı onlarıda çıkarıcam..

Silis kum için ne diyosunuz? Biraz araştırdım birbirine yapışıp dağılmıyomuş ha?

silis kum gösterdiğim 0.7 mm büyüklüğünde olanı makul olmak kaydıyla ağır kumdur pisliği içine almaz. hayvan eşelenip içine tıkmadıkça da pislik dibine inmez. dip sifonu veya süpürgesi ile temizlik sırasında kovaya bir miktar gider. bunu kirli suyu yavaşça boşalttıktan sonra temiz su doldurup çalkalar dökersin ve kumu tekrar akvaryuma boşaltırsın. kaybın olmaz. yalnız kova daha önce temizlik malzemesi kimyasal bir ürün için kullanılmamış olsun. akvaryum küçük olduğuna göre 4 cm kadar bir yükselti olacak şekilde kum al. alacağın miktar en*boy*4 cm/1000= x kg bunu da 800 gramlık poşete uyarlarsın ona göre alacağın poşet ortaya çıkar. tam sonuç çıkmazsa bir üst poşete yuvarlarsın. hatta 2 poşet fazla al. büyük akvaryuma geçince bunun üstüne yine poşet alıp ekleyeceksin.

genel temizlik yapacağın zamanlarda bu yüzeydeki pislikleri aldıktan sonra suyu boşaltıp musluk suyu koy ve kumu elinle karıştır. içinde pislik varsa onlarda çıkar o su ile boşaltır temiz suyu ekler ve su uygun ısıya gelince hayvanı içine alırsın. temizlik sırasında her şeyin fişini çıkar.

aldığında steril etme şeklini anlatırım.

Kumu temizliklerde hafif karıştırmak kâfi. Değişime gerek yok. Dip çekiminde kovaya Çekilen kumu geri koyarsın. Az kayıp önemli değil. Yılda bir ilave yaparsın.

O Taşlar kesinlikle olmaz.

Akvaryum hayvana artık yetersiz. Hayvan hem rahat etmeli hemde yüzüp enerji atmalı. Tabi kas Gelişimi de iyi olur.

Zaten bu kadar sık temizlik gerekiyorsa hayvana uygun bir sistem yok. Temizlik 3 aydan az oluyorsa sistem yetersizdir. Akvaryum hacmi yada filtre gibi tüm etkenler değerlendirilmeli.

Diger konuya da yazdigim gibi bu hayvanin sistemi acilen degismeli bakim basliginda ki konulari inceleyin lutfen

Geri