Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tetrafauna Viquarium

ecemkoten

Bordo Bereli
Gezinirken böyle birşey buldum türkiyede satışı yok sanırım. Çok güzel birşey bence. Bulabilir miyiz satışını ?

http://www.youtube.com/watch?v=oY8jMhTw-wU&feature=related

mailto:/img5/6613/p7399756125reptile.jpg

mailto:/img803/4804/tetraviquarium500.jpg

Cvp: Tetrafauna Viquarium

Kullanışlı birşeymiş ama büyük akvaryumlara pek uygun değil.

Muhtemelen farklı boyları vardır bir araştıralım bakalım, hoş bir şeye benziyor hakikaten..

http://www.reptilesupply.com/product.php?products_id=3031

Bu siteye göre 90 dolar fiyatı var. 20 galondan 55 galona kadar akvaryumlara uygundur diyor. Yani yaklaşık 50 litre ile 200 litre arasında. Kendi filtresi ve kartuşları varmış. Biyolojik, kimyasal ve mekanik filtrasyon sağlıyormuş.

upg-312_1z.jpg

Emin bey baya güzel birşeye benziyo o zaman siz bunu yazdıktan sonra ben aradım ama buraya satışı yok. Çakıltaşlarıyla baya kullanışlı birşey oluyo bence. Çok şeker benim çok hoşuma gitti :)

Aslında içine filtre gizlenmiş kayalar görmüştüm, ancak bu kadar ayrıntılı bir ürüne hiç rastlamamıştım Türkiye'de.. Belki e-bay'den falan bulunabilir.

Ebay den bulması neyse de kartuşlarını yenilemesi zor... Ebay kargo parasını çok istiyor. Türkiye'de olsa çok güzel olurmuş.
Exo Terra'nın buna benzer Türkiye'de satılan bir ürünü var ama o Tetra'ya kıyasla pek güzel değil.

Farklı boyutlarda satılıyor :
mailto:/img10/2969/turtlecliff.jpg

çok yer kaplıyor kaplumbağalar için kuru alanı küçük, bence pek kullanışlı değil. Hem kalumbağalar oraya çıkamazsa paraya yazık olur.

Bu kuru alanlar bulabileceğiniz en profesyonel markalar tarafından tasarlanıyor. YouTube'da videoları araştırırsanız görürçıktıklarını. Uzunlukları genelde small, medium ve large adları altında satılıyor genelde bu tarz ürünler. Bence tek kusurları sadece belirli ölçüdeki akvaryumlara uymaları.

Emre bey fotoğraflarını koyduğunuz şey küçük. Sizinde dediğiniz gibi large boyutu alınırsa ömür boyu bile idare edebilir bu kapluşları. Videoların neredeyse hepsinde keyifle kullanıyor kapluşlar bunları :) Ama dediğiniz doğru tek dezavantajı o bencede.

Ahmet bey bence verilen paraya değen bir ürün. Kullanışlı büyük akvaryumlar için özelliklede.

Geri