Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tetrafuana Viquarium

SedatSezer

Bronz 4 Üye
Merhaba arkadaslar
2 hafta once Amazon US ten Tetrafuana viquarium siparis ettim 3 4 gun once elime ulasti. 100 120 cm arasi uygun genislikte bir akvaryum buldugum anda alip o akvaryuma kurmayi dusunuyorum.

Aranizda Tetrafuana Viquarium kuran var mi? Varsa memnunmu fotograf paylasabilir mi fikir olmasi acisindan.

Viquarium un videosu: http://youtu.be/cAsgbsQ1j04

Cvp: Tetrafuana Viquarium

tam yumurtlamalık alan olacak malzeme. ama alan darlığı yapıyor. akvaryumun adam gibi olması için 2 metre boyu olacak ki süper olurdu.

Öncelikle teşekkürler Sedat bende yeni görmüş oldum bu ürünü. İlk aklıma takılan, baktığım tüm video veya fotoğraflarda su seviyesi öndeki iki kayanın biraz üstüne kadar çıkartılmış. Kullanım şekli böyle ise, uzunluk ölçüsü yüksek akvaryumlarda tam kapasite kullanabilmenin önüne geçer.

Görünüm olarak doğar ortamlarını anımsatacak şekilde olmuş. Güzel bir ürüne benziyor, hayırlı olsun.

bumble bee' Alıntı:
Öncelikle teşekkürler Sedat bende yeni görmüş oldum bu ürünü. İlk aklıma takılan, baktığım tüm video veya fotoğraflarda su seviyesi öndeki iki kayanın biraz üstüne kadar çıkartılmış. Kullanım şekli böyle ise, uzunluk ölçüsü yüksek akvaryumlarda tam kapasite kullanabilmenin önüne geçer.

Görünüm olarak doğar ortamlarını anımsatacak şekilde olmuş. Güzel bir ürüne benziyor, hayırlı olsun.

Bu konuyu bende dusundum. Yuksekligin istendigi seviyede olmasi icin viquarium un altini doldurup yukseltilmis Alana kurmak sorunu cozer. Cok dogal bir alan goruntusu var. Akvrayumum is yerinde ofisimde oldugu icin dekoratif olmasi onemli o yuzden bir sure arastirdiktan sonra viquarium almaya karar verdim. Yapim asamasinda ve sonrasinda fotograf paylasirim.

Görmüştüm bunu kaplumbağalara ideal bir ortam sağlamak için birebir.

SedatSezer' Alıntı:
bumble bee' Alıntı:

Bu konuyu bende dusundum. Yuksekligin istendigi seviyede olmasi icin viquarium un altini doldurup yukseltilmis Alana kurmak sorunu cozer. Cok dogal bir alan goruntusu var. Akvrayumum is yerinde ofisimde oldugu icin dekoratif olmasi onemli o yuzden bir sure arastirdiktan sonra viquarium almaya karar verdim. Yapim asamasinda ve sonrasinda fotograf paylasirim.

Bahsettiğin çözüm dahilinde akvaryum su seviyesini de yükseltince şahane olur. Büyük ihtimalle forumda ilk kullanacak kişi sen olacaksın. Fotoğrafları merakla beklemedeyiz.

Ayrıca resmini açıp tekrardan baktım da, ofise ayrı bir hava katacağı kesin :smile: Tekrardan hayırlı olsun.

Çok güzel bir ütün güle güle kullanın, Ofiste enfes bir görünüm olmasını sağlayacağı kesin :)

Fiyatını biraz araştırdım bende alabilir miyim diye ama yaklaşık 70$ olduğunu öğrenince alamayacağımı anladım :ashamed0006:

zeki52' Alıntı:
Çok güzel bir ürün güle güle kullanın, Ofiste enfes bir görünüm olmasını sağlayacağı kesin :)

Fiyatını biraz araştırdım bende alabilir miyim diye ama yaklaşık 70$ olduğunu öğrenince alamayacağımı anladım :ashamed0006:

Görsel olarak çok güzel. Buna büyük bir akvaryum gerekir. Ancak temizliğide çok zahmetli olur.

Cvp: RE: Tetrafuana Viquarium

AEK' Alıntı:
Görsel olarak çok güzel. Buna büyük bir akvaryum gerekir. Ancak temizliğide çok zahmetli olur.

Ordaki selale ayni zamanda filtre gorevi goruyor. Havuzla kuru alan kismindaki tepelerin icinde filtreler var alt kismindada delikler suyu cekmek icin. Birde dis filtre ile beraber kullaninca cok buyuk problem yasamicagimi dusunuyorum.

Cvp: RE: Tetrafuana Viquarium

SedatSezer' Alıntı:
AEK' Alıntı:

Ordaki selale ayni zamanda filtre gorevi goruyor. Havuzla kuru alan kismindaki tepelerin icinde filtreler var alt kismindada delikler suyu cekmek icin. Birde dis filtre ile beraber kullaninca cok buyuk problem yasamicagimi dusunuyorum.

Evet ürünün filtre görevide var, zamanında incelemiştim. Ama komple temizlik gerektiğinde dağıtma ve tekrar toplama hatta yanında bulunan malzemelerin çıkartılması açısından biraz zahmetli olabilir.

Kurulumu şuradan da izleyebilirsiniz.

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-In6g24X0gM[/video]

Kısa bir süre yavru hayvanda kullanılır ama büyüyünce bu sistem benim fikrimce iş görmez.

Çok güzel ama hayvan gelişimi için videodaki şekliyle uygun değil.

içinde gerekli düzen kurulduğunda akvaryum içi sump sistem gibi olabilir. ama temizleme konusunda sök çıkar temizleme işi sıkıntılı.

Bu ürün jakuzide kullanılabilir mi ?

Jakuzide olmaz. Taşlar dağılır. Standart bir akvaryum gerekli.

üstelik fazla yer kapladığı için akvaryumun uzunluğu bunun üç katı olmalı ki hayvanların yüzebileceği bir alan olsun.

ürün toplam ne kadara mal oldu size ?

Geri