Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

timsahla aslan arasında kalan bizon

Bufaloların dönüşü ve yavruyu kurtarışı hayret verici. Güzel bir video Aytekin. Bufaloya çevirirken bizon demeselermiş keşke.

Cvp: timsahla aslan arasında kalan bizon

yok emre bu bufalo değil. afrika bizonu da başka birşey daha diyorlardı şimdi aklıma gelmedi. bizon hepsinin genel adı. bufalo kuzey amerikadakiler. tibet öküzü de bu grupta.

Ben nat geo wild delisiyken artik belgesel izleyemiyorum yüregim dayanmiyor nedense
Hayvanlarin dogasi da olsa öldürülenleri içim kaldirmiyor
Gerçi insanoglunun hayvan katliamlarindan sonra bunlar hiç bişey degil ama neyse
Paylaşim için teşekkürler

Benimde aklımda tam tersi diye kalmış Cem. Kuzey Amerika dakiler bizon. Hani kafa ve omzu tüylü olan. Bunlar genel bufalo. Videodan benzerlere geçince bufaloların intikamı diye başka videoya da denk geldim.

Bizon diyip görsellerde aratınca sadece Amerika daki çıkıyor. Buffalo diye yazıp web sayfasında aratınca bir Amerikan bizonu birde Afrika mandası olarak bu çıkıyor. Aslında manda da diyebiliriz.

tamam mandaydı. o gün bir saat düşündüm neydi diye.

Ama video bizon diyerek tam hatalı çeviri yapmış. Sonunda çözdük ana familya bufalo, Amerika dakiler bizon, bunlar yani Afrika dakiler manda :) :)

Geri