Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tombiş ve Tosbiş güneşlenme anı ve firar girişimleri...

Baybars

Bronz 3 Üye
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=r9F9iSKAD80&feature=youtu.be[/video]

Cvp: Tombiş ve Tosbiş güneşlenme anı ve firar girişimleri...

Gölgelik bir alan oluşturursan fazla kaçacaklarını zannetmiyorum

Biliyorum bu video çekimi içindi :) Teşekkürler bilgi için.

Cok tatlilar ya alt desenide degisikmis benim mısırda senin tombiş kadar oldu :D

Çok hareketliler. Ufaklığın gaga yapısı daha doğrusu renkleri çok değişik. Doğuştan mı? Su sırtlarını örtecek kadar olsa daha rahat olurlar. Büyük olan erkeğin tırnakları daha uzamamış, ama yakında uzar.

Evet doğuştan o şekilde idi Tosbiş (ufak olanı). Aslonda Tombiş (büyük olan) ile aynı yaşta sayılırlar. Aldığımda ikiside yaklaşık olarak aynı kabuk boylarındaydılar. Ama Tosbiş'in iki firar girişimi ve bu girişimlerden sonra 25 gün aç ve susuz kalması yavrusu gibi küçük bırakmıştı. Ama kendini topluyor yetişmeye başladı Tombişe :) Bu arada Tombiş Erkek diyorsunuz sanırım Emre bey. Güneşlenme alanı için bu yeterli değil bugün ilk defa bu plastik leğene koydum deneme maksatlı. Daha büyük bir güneşlenme alanı ayarlayacağım, gölgelik olan ve yüzebilecekleri kadarda su koymayı düşünüyorum. Bakalım hayırlısı. Yorumlarınız için teşekkürler....

Firar sonucu bulununca çok sevinmiştik. Sağlıklı olsunlarda diğeri bir süre sonra yetişir bencede :)
Evet bana ilk ele alınan hayvan anüs uzaklığından ötürü yanılmıyorsam erkek gibi geldi. Hayvanın boyu şu an 8 cm civarında sanırım. Yaz sonu gibi kuyruk büyüyüp tırnaklar uzayabilir.

Geri