Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Türkiye Genelinde Elektrik Kesintisi

Odontochelys

SKF Delisi
Tüm Türkiye genelinde sebebi bilinmeyen elektrik kesintisi meydana geldi. Bursa, Sakarya, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Manisa, Kocaeli, Bartın, Zonguldak, Bolu, Çanakkale, Denizli, Aydın, Muğla, Eskişehir, Samsun, Trabzon, Erzurum, Iğdır, Tunceli, Bingöl, Muş, Siirt, Mardin, Şırnak elektrik kesintisi yaşanan iller arasında.
TEİAŞ yetkilileri, elektrik nakil hatlarında saat 10.36'da yaşanan sorun nedeniyle birçok bölgede elektrik kesintisi meydana geldiğini bildirdi.

Bu durumda filtre temizliği yapılması ve filtre malzemelerinin yenilenmesi önemli.
Linkte ayrıntılı bilgiler mevcuttur
Elektrik Gidince Ne Yapılmalı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cvp: Türkiye Genelinde Elektrik Kesintisi

iç filtre kullananlar için sıkıntı yok. filtrenin çekmiş olduğu kirler filtre durduğu için dibe iner. sadece tabandaki kirleri dip sifonu ile çekip sünger temizliği yeterli. benim gibi jeneratörü olanlar şanslı. dış filtre kullanıp böyle olanağı olmayanlar için kara gün diyebiliriz. inşallah böyle birşey bir daha olmaz.

Enerji konusunda Türkiye'nin yaşadığı ve yaşayacağı problemler göz önünde bulundurulursa;jeneratör yerinde bir yatırım gibi gözüküyor.

Bende iç filtre var evet ama su berbat hale geldi filtre temizliği şart...
2015 te tüm ülkenin elektriksiz kalması da ilginç...

olur böyle şeyler allah beterinden saklasın dahada kötüleri yaşanmıştır illaki büyüklerimiz daha iyi bilir napcaz temizlicez artık :D hem daha iyi oldu evde herkes konuşur hale gelmişti :D O değilde şimdi dış filtredeki bütün bakteriler öldümü ben onu anlamadım

oksijen tüketen bakteriler uzun süreli kesintide ölür. ama burada sorun kir dışkı artıklarının mayalaşıp asidik ortam yaratması böyle olunca bakterinin bir önemi kalmıyor. suyu zehirleyebiliyor. filtre malzemelerini çıkarıp sıcak su ile yıkamak gerekiyor. temizlenecek halde olmayan yani işi biten mecburen yenileniyor. elyaflar doğru çöpe.

bizim sitenin jeneratörü yarım saat sonra devreye girdiği için filtreyi çalıştırıp bir kova su çektim. işi sağlama almak lazım. jeneratörün içine yakıt koymayı unutmuşlar.

van dışında heryer gitmiş denilene göre egeye yıldırım düşmüş ondan gitmiş ve ankarada sularda gidecekmiş ankarada olanların dikkatine ..

Geri