Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ucuz Yollu Kuru Alan Yapımı(Resimli)

Sarp

Bronz 4 Üye
İhtiyaçlar; iki adet L şeklinde köşebent, bir adet dondurma kabı, silikon ve ya çift taraflı bant, halı kaydırmaz. İki adet caps vericem burdan olaya bakabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cvp: Fakirler İçin Kuru Alan (Resimli)

Bu başlığı açmandaki cürreti neye borçluyuz Sarp?

Cebimde birbirine sürtecek iki liram olmamasına borçluyuz.

Ayrıca konu hakkında yorum yapalım lütfen.

Paylaştığın fotoğraflarıdaki ürün ev yapımı kuru alanlar katogorisi içerisinde gayet kullanışlı olması rağmen, başlığı "durumu müsait olmayanlar" yerine biraz argo bir şablona kaçan kelimeyi kullanmanız, maalesef konunuzun önüne geçmektedir. Forum kurallarına uyma konusunda hassasiyet gösterelim.

Irkçılık yapmışım gibi davranıyorsunuz. Amacım sade ve sadece konunun açık ve net bir şekilde kimlere hitap ettiğini başlıkta belirtmek istedim. Fakir hayvan severler yüzünden sizlerde gayet iyi biliyorsunuz ki eksik ekipmandan dolayı bir çok kaplumbağa büyümeden ölmektedir. Beni uyarmaya çalışanlar beş harflik kelimeye yükleneceğinize acı içinde kıvranarak ölen hayvanların haline yüklenin. Kelimelere değil fikirlere takılalım, lütfen.

Aşaıya sarkan kısmı nasıl kuru alana yapıştırdın?

Kimse senin ırkçılık yaptığını falan düşünmüyor Sarp, en azından benim için öyle. Ki zaten kuru alan yapımı fikrin bana göre kullanışlı olduğunu belirttim başta ve mutlaka birilerine fikir açısında yardımcı olacaktır.

Benim belirtmek istediğim ise bizler burada günlük yaşantımızdan, iş hayatımızdan, öğrencilik hayatımızdan zaman ayırarak yardımcı olmaya veya yardım almaya çalışıyoruz. Herkes bizim gibi yorumlayamaz herşeyi ve yanlış anlaşılmalar olabilir. Bunun önüne geçme babında olabildiğince günlük hayatımızda toplum içerisinde ki konuşma dilini kullanmaya çalışmalıyız burada.

Kuru alan ise suyu tam kapasite kullanabilme şansımız olduğu için gayet kullanışlı. Köşebent ile kabın büyük bir bölümünü dışarıda tutabilmek de ayrı bir avantaj konusu olmuş. Sadece rampanın az bölümü suya değiyor ve salnım konusunda fazla bir etkisi olmaz. Sadece halı kaydırmazın ek olarak kaba sabitledin mi ?

Halı kaydırmaz da eriterek yapıştırılan silikonlar sayesinde kaba yapışmış vaziyette. Böyle bir imkan yoksa raptiye de kullanılabilir.

Akvaryum silikolu kulandın değilmi ? Sadece rampanın uç kısmı suya değsede orası bile normal silikon kullanımında hayvanlara zarar verebilir.

Tabi canım tabi bizde her şey kurallara uygun can bakıyoruz burda can.

Arkadaşın üzerine fazla gitmeyin bence başlığın tepki verilecek bir yanı yok güzel bir konu açmış pek çok kişinin işine yarayacaktır.

Cvp: Ucuz Yollu Kuru Alan Yapımı(Resimli)

ben gayet beğendim bunu büyük ihtimalle aynısından yapacağım sağ ol şimdiden. salınımı ortadan kaldırmışın ve su miktarını da artırabilirim böylece.

Sistem olarak kullanışlı. Bu plastik lamba ısısını deforme olmadan kaldırıyor mu onun testini sormak isterim. birde mandallı lamba takılabilecek sağlamlıkta mı? Bunu sormamdaki amaç dizaynda daha kalın plastik içeren ürün gerekir mi? Dizayn olarak tabiki çok iyi.

AEK' Alıntı:
Sistem olarak kullanışlı. Bu plastik lamba ısısını deforme olmadan kaldırıyor mu onun testini sormak isterim. birde mandallı lamba takılabilecek sağlamlıkta mı? Bunu sormamdaki amaç dizaynda daha kalın plastik içeren ürün gerekir mi? Dizayn olarak tabiki çok iyi.

Isıdan dolayı erime büzüşme gibi deforme olmaz. Ancak mandallı lambanın yükünü tartmaz.

Ben bir fikir attım ortaya geliştirmek ilerletmek size kalmış.

Fotograflari neden acilmiyor?

resimlerin bulunduğu site sürekli saklamıyor resimleri. bu sebeple kaybolmuş.

Geri