Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ufaklıklar evlerine iyice alıştı

AEK

Bordo Bereli
Merhaba,
Arkadaşlarım Edi ve Büdü bana ve evlerine iyice alıştılar. Mahremlerine beni pek sokmuyorlar ama kuru alanda güneşlendiklerini farkettim :)
Büdü daha aktif ve çok yüzüyor. Sanırım bununda etkisiyle Edi' den daha iri durumda.
Edi ise bana alıştı ve kayalıkların efendisi durumunda :)
İşte arkadaşlarımdan yeni görüntüler;

Beraber suyun tadını çıkarıyorlar,
mailto:/img580/3885/resim422n.jpg
mailto:/img830/5246/resim424n.jpg
mailto:/img190/9419/resim425p.jpg
mailto:/img834/7840/resim470.jpg
resim482.jpg

Büdü' den kareler,
mailto:/img196/9321/resim428.jpg
mailto:/img705/5161/resim431.jpg
mailto:/img35/9008/resim432.jpg
mailto:/img822/7761/resim454.jpg
mailto:/img40/7530/resim459z.jpg
mailto:/img201/6895/resim486.jpg
mailto:/img221/1120/resim489r.jpg

Edi' den kareler,
mailto:/img543/7531/resim444.jpg
mailto:/img856/9778/resim448.jpg
mailto:/img46/5326/resim481.jpg
mailto:/img687/8706/resim483.jpg

Son olarak kuru alan,
mailto:/img195/728/resim449.jpg
mailto:/img542/2927/resim451.jpg
mailto:/img826/2999/resim479.jpg
mailto:/img444/3489/fotorafd.jpg

Herkese sağlıklı ve güzel günler,

Cvp: ufaklıklar evlerine iyice alıştı

Yaşam alanları da kendileri de çok güzel, maşallah :)

Teşekkürler Umut Bey,
Bana alışmaları, yerlerini sevmeleri çok güzel. Büdü suda yüzerken artık başını bile rahatça sevdiriyor. Kendine güveni tam. Edi de onun kadar olmasada yemlerini yemeye falan hemen koşuyor :)

Kuru alanınız başta olmak üzere hepsi çok güzel. :) Güzel bir yer hazırlamışsınız onlara. :)

Emre Bey herşey çok güzel.Ama o ısıtıcı çok tehlikeli göründü gözüme.Acaba min su seviyesinin orada olması yeterli mi?
Kazaların yaşanmasını istemem doğrusu.

Evet Arzu hanım benim de dikkatimi ısıtıcı çekmişti. Tamamının su içinde olması emniyetli olurdu.
Ama akvaryum olarak gerçekten güzel bir çalışma olmuş. Ellerinize sağlık Emre Bey.

Onlara kendileri gibi çok güzel bir yaşam alanı olmuş elinize sağlık :)

zencefil' Alıntı:
Emre Bey herşey çok güzel.Ama o ısıtıcı çok tehlikeli göründü gözüme.Acaba min su seviyesinin orada olması yeterli mi?
Kazaların yaşanmasını istemem doğrusu.

Teşekkür ederim Arzu Hanım.
Her gün sabah 1 lt, akşam 1 lt su ilave ettiğim için su seviyesi hiç değişmiyor. Kabloya giderler diye biraz yukarıda tutmuştum ama uyarınızı dikkate alıp biraz daha indirmem güvenli olacaktır.

Sanırım ısıtıcınınz tetratec tetra ısıtıcılarda kafa kısmının ayağısında yeşil bi yazı var orada min water level yazısı var yani en az oraya kadar suyu doldurmalısınız ama akvaryum küçük geliyorsa ısıtıcıyı suyun dibine yan yatırarak koyarsanız sorun kalmaz :) zira o şekilde tutarsanız ısıtıcınız patlar.

Diğer yorumlar içinde teşekkür ediyorum.
Özellikle kuru alandaki taşların doğal olmasına çok uğraştım. Yapıştırmadım ve dengesiz olmayacak şekilde dizdim. Eğer oda içinde geç saatte ışık olursa o taşların arasına giriyorlar, arkalarına saklanıyorlar :)

KillerPrince' Alıntı:
Sanırım ısıtıcınınz tetratec tetra ısıtıcılarda kafa kısmının ayağısında yeşil bi yazı var orada min water level yazısı var yani en az oraya kadar suyu doldurmalısınız ama akvaryum küçük geliyorsa ısıtıcıyı suyun dibine yan yatırarak koyarsanız sorun kalmaz :) zira o şekilde tutarsanız ısıtıcınız patlar.

Tahmin ettiğiniz gibi Melih Bey, tetratec tetra. Min su seviyesi işareti var ve ben suyu biraz daha üstünde gelecek şekilde ayarladım. Altında mesafe var, önerilerinize uyup ısıtıcıyı biraz daha batıracağım. Sadece kafa kısmını dışarıda bırakırım :) Uyarınız için teşekkürler.

Çok şirinler ya :) Malikane güzelleri :p

Teşekkürler Melisa Hanım. Yüzmelerini saatlerce seyretem bıkmam. Ne olur ne olmaz ısıtıcılarınıda daldırdım :)

Kabukları çok canlı ve şekilleri o kadar güzel ki.. :) Bu güzel akvaryum için tebrik ederim sizi :) Edi ve Büdü ile birlikte sağlıklı uzun yıllar dilerim :)

Teşekkürler Belkız Hanım :) İnşallah uzun seneler beraber olurum. Hafta sonu bir ay kadar sonra kısmi su değişimi yaptım.
Bu arada ufaklıklardan biri biraz rahatsızlandı. Bu gün veteriner Vildan Hanım' a götürdüm. Antibiyotik tedavisi uygulamaya başladım. Haftasonu komple akvaryumu kaya tuzu ve mavi ilaç ile dezenfekte edeceğim. Sanırım mikrobik bir durum. Pazar günü tekrar götürüp göstereceğim. Çok kötü olmadan götürdüğüm için bu tedavi ile geçeceğini umuyoruz. Ayrıca bana önerilerde bulundu.
Bence kumun görüntüsü de gerçekten hoş oluyor. Ufaklıklarda gayet memnunlar. Hafta sonu çektiğim resimlerden birkaç kare daha;

mailto:/img836/83/resim508.jpg
mailto:/img85/3952/resim505.jpg
dscn0027r.jpg

mailto:/img19/2069/dscn0028a.jpg
mailto:/img269/5571/dscn0033a.jpg
mailto:/img848/1184/dscn0034x.jpg

Gerçekten baarılı bir paludaryum. Umarım her daim sağlıklı olurlar. :)

eminemre' Alıntı:
Gerçekten baarılı bir paludaryum. Umarım her daim sağlıklı olurlar. :)

Çok teşekkürler :) Aynı dileklerim Bal ve Kaymak içinde geçerli :)

Geri