Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ufaklıklar :)

Kapluştron

SKF Delisi
Benim minişlerin ufak olanından komik bir kare kendisi bu karede kuru alan çıkmaya çabaladı ama malesef başarılı olamadı oda çareyi ters tutunmakta buldu ve bu görüntü çıktı ortaya çekerken gerçekten kendimi zor tuttum gülmemek için korkar kaçar diye. : )

mailto:/img203/6720/grnt20130611.jpg

Bu karede ufaklıkların kardeş kardeş kuru alana tutunarak salanmasını gösteriyor ufak olanı o kuru alan için çok savaş verdi ama inanın gerçekten çok savaştı ve sonuç. : )

mailto:/img534/9490/grnt201306111.jpg

Çok net çekemedim çünkü büyük olan nerde olursa olsun beni görünce ışık hızında geliyor cama yapışıyor ve çırpınmaya başlıyor eğer ilerleyen zamanlarda yakalarsam daha net ve aydınlık çekip sizinle paylaşacağım. : )

Cvp: ufaklıklar :)

duygu eleman altına deniz yatağı istiyor. bir de güneş gözlüğünü takıp, eline de bir drink verirsen değme keyfine sıpanın.:smile: şaka bir yana suyu yükseltme durumun varsa bir miktar su ilavesi hayvanın rahatça kenara gelip rampaya çıkmasını sağlar.

Yok rahat çıkabiliyor şuanda suyu yükseltmeye korkuyorum akvaryum patlar diye camı ince gibi ama bilemedim.

Kaplumbağa çok komik duruyor :)
Akvaryum ölçüleri ve cam kalınlığını verir misin? Duruma bir bakalım. İnce değilse değerlendirebilirsin. İnce isede fazla durma bu akvaryumda.

Akvaryum 50*50 ama cam kalınlığını nerden ölçmem gerektiğini bilmiyorum kendi düşüncemle kenarın birleştiği yerden kalınlığı görünüyor gibi orda ölçtüm 5 mm gibi duruyor 4 den fazla ama.

Duygu yükseklikte önemli, yani boy*en*yükseklik gerekli.

Cam kalınlığını doğru ölçmüşsündür. Oradan kalınlık gözüküyor.

5 mm ise hesaplamalara göre çok güvenli çıkıyor. kaçmayacak düzeyde boşluk bırakıp yükseltebilirsin.

Masallah kapluşların cok sirin görünüyor nazar değmez inssallah :) kapluşlarına uzun ve sağlıklı ömür dilerim..

Tam kapasitesi 62 lt ve minimum 3 mm cam ile ağzına kadar su koyulabilir. Zaten kaçış boşluğu vs derken bu kalınlıkta istediğin gibi suyu ayarlayabilirsin.

Eğer 4 mm e yakınsa yine de güvenli sayılır mı
Teşekkür ederim seninkiler de çok şirinler. : )

Su doldurma anlamında 3 mm ve üzeri sınırsız. Kuru alanı akvaryumun üzerine koyup taşıtırsan kuru alan camın ince ise 4 mm akvaryum camı taşır.

Ama ağır bir kuru alan olmamalı.

Yok zaten kuru alanım şuanda cd kabından ilerleyen zamanlarda bakacağız ama yardımınız içın çok teşekkürler.

Önemli değil. Neticede asıl değerlendirdiğimiz su yüksekliği için sınırsız durum söz konusu.

Su yüksekliğini mümkün olduğuna yükselttinmi bir süre götürecek bir sistem. Hatta kuru alan etrafına set çeksen kaçamasa sadece sudan kaçış boşluğu bırakılıp iyice rahatlatılır.

Kaplumbağan çok sevimli ve komik bir poz vermiş.Maalesef benimki resim çektirmekten korkuyo ve böyle güzel resimler çekemiyorum

Benimki de korkuyo yani bu fotoğrafta ters duran çok yavaş yaklaştığım ve vücudu suda olduğu için kaçmadı sanırım :)

Benimkilerde de oluyor bu durum :) ben kahkaha atiyorum onlar yerin dibine saklaniyo :) 1. Resim icin konustum.

Geri