Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uyku

Bskbsk

Yeni Üye
Merhaba kaplumbağam uyurken sesli motoru kapatmam gerek mi o ses rahatsız eder mi ve uyumasını engeller mi sürekli tak çıkar yapmanın motoru bozabileceğini de düşünüyorum o yüzden sesin uykusunu engelleyip engelleneceğini merak ettim. Kaplumbağalar akşam saat kaçtan itibaren ışık kapatılıp uyacağı ortam oluşturulmalı ışıksız bir ortamda karanlıkta kalmalı

Filtre tam su içinde duracak 24 saat çalışacak. Gürültü hayvan için sorun değil. Uyur. Yalnız hava kabarcığı veren model ise hortumun dış ucuna musluk takılıp gece kapatılabilir.

Akşam 19:00'da ısıtmayı kapar, daha düşük ışıklı bir oda lambası yada 6 W dalgıç florasan yakarız. Bu 21:00'e kadar yanar sonra bunu da kaparız. Sokak ışığı yada loş bir ışık yeterli olur. Bu da sabaha kadar yanar. Maksat hayvan gece suda hareket ederse gözünü bir yere çarpmaması için.

Filtre tam su içinde duracak 24 saat çalışacak. Gürültü hayvan için sorun değil. Uyur. Yalnız hava kabarcığı veren model ise hortumun dış ucuna musluk takılıp gece kapatılabilir.

Akşam 19:00'da ısıtmayı kapar, daha düşük ışıklı bir oda lambası yada 6 W dalgıç florasan yakarız. Bu 21:00'e kadar yanar sonra bunu da kaparız. Sokak ışığı yada loş bir ışık yeterli olur. Bu da sabaha kadar yanar. Maksat hayvan gece suda hareket ederse gözünü bir yere çarpmaması için.
Şelale model çok ciddi ses yapıyor aslında o hortumlu olan ucuda var ama şelale kısmında oynamayı seviyor baya sürekli orda tepeden akan sularla uğraşıyor o yüzden çıkartmak istemedim ama yaptığı ses fazla olduğu için bilemedim

Şelale model çok ciddi ses yapıyor aslında o hortumlu olan ucuda var ama şelale kısmında oynamayı seviyor baya sürekli orda tepeden akan sularla uğraşıyor o yüzden çıkartmak istemedim ama yaptığı ses fazla olduğu için bilemedim
Dış filtrelerde çeşitli uclar oluyor hortuma baglanan, biraz büyüyünvr dış filtreye gecersiniz

Resmini atar mısınız şelalenin konumuna bakayım. Akvaryum üstünden ve ön camdan genel resim.

Geri