Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Vatan Evladı :)

olivia-peter

Bordo Bereli
Çanakkaleli bir kaplumbaa be ya :)

Kaynak : Bora Yetimoğlu Photography

mailto:/99jp83.jpg

Cvp: Vatan Evladı :)

Üstteki resimde yer alan arkadaşı bugün ziyarete gittim. Normalde kış uykusundaydı arkadaşıyla beraber ama havalar onlarıda yanıltmış ve bugün uyanmışlar topraktan çıkmışlar. Yazık uyku sersemi duruyorlar öyle
:( Havaların bu durumu bir çok canlıyı şaşırttı.

mailto:/wzyWQR.jpg

tekrar görürsen bir kaç marul yaprağı at yanlarına. biraz enerji toplasınlar. yeşil alan var mı yok mu bilmiyorum. havaların gidişatı sadece hayvanları değil bitki alemini de şaşırttı.

Uşakta bile hava yarın 20 derece .. Küresel ısınma devam ediyor malesef..

Fotoğraf neden ters olmuş. Normalde düzdü.
Yeşillik vermişler sahipleri Cem biraz atıştırmışlar. Durumları iyi bir bahçede yaşıyorlar yeşillik ağaç toprak var. Havaları güzel görünce seviniyoruz ama normal değil, ağaçlar çiçek açmış.

bende ormanda denk geldin sandım. ilk baktığımda resim ters olunca duvarı kaya sanmıştım.

bizim bahçedeki ağaçlarda tomurcuklandı. hava bir soğuk yaparsa bu sene ağaçlardan meyve çıkmaz.

Haftasonu yağış ve soğuk geliyor..

bugun bir harita inceledim yazın ege bölgesinin kıyı kesimleri hariç heryerde kuraklık var istanbul ve anadoluda aşırı kuraklık gözüküyordu

Kocaeli ndeki su rezervi şimdiden sıkıntılı seviyedeymiş. Yazın kuraklık olacak çok kötü.

Neslihan hayvanlar çok güzel. Hayvanlar mevsimi şaşırıp uyanmış ama hava soğursa hemen uyumayabilirler.

Kapalı yerleri ve besleyenleri var, ne kadar etkilenirler bilmiyorum ama doğada olupta uyananlar için sorun olur sanırım. :ashamed0006:

Geri