Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ve Lucas

UtkuKurt

Gümüş 4 Üye
Evet arkadaşlar Juen Pet'ten aldığım filtre , ısıtıcı , vitamin ve yemlerim geldikten sonra büyük akvaryuma geçiş yaptık sayılır.

Taban için ince beyaz silis kum kullandım. Arka plan olarak ise reklamcılardan kolayca temin edebileceğimiz renkli folyolardan aldım. ( Siyah Renk )

Filtre: Atman HF 400 Şelale Filtre
Isıtıcı: Roxin Stainless Steel Çelik Isıtıcı 200 Watt
Yemler: Sera Raffy P 100 ml , Tetra Fauna Reptomin 100 ml
Vitamin: Biyo Tortvit Multivitamin 30 cc

Bu ürünlerin yanında ufak birde akvaryum kepçesi gönderdikleri için Juen Pet'e sevgilerimizi iletelim. :)

Arkadaşlar kumu 2-3 defa sudan geçirdikten sonra akvaryumun zemine serdim ve suyla doldurdum. Ondan sonra filtrenin içindeki elyaf kartuşunu çıkarttım ve bütün boşluklara elyaf yerleştirdim. Ve motoru çalıştırdım. Su biraz bulanık ama onun da üstesinden geleceğimi düşünüyorum.

Şimdilik bu akvaryuma geçiş yapmıyorum. Kuru alan için rampa çalışmalarım biraz aksatıyor beni. Kargılarla bir rampa yapacağım ve kargıların biraz kurumasını bekliyorum yapıştırmak için.

Bütün işlemler bittikten sonra bu konu altında akvaryum ve Lucas'ın fotoğraflarını buradan paylaşmaya devam edeceğim. Akvaryumdan bir fotoğraf paylaşmak isterdim ama şansımıza fotoğraf makinesi ağrıza yaptı. Yapacak birşey yok. :)

Herkese iyi forumlar.

Sevgilerle...

Cvp: Ve Lucas

Yeni akvaryumunuz hayırlı olsun :)
Kuru alanda hazır olduktan sonra görmek isteriz

Eminim çok güzel olmuşturr akvaryumunuz :) Ekipmanlarımız aynı :) birtek benim ısıtıcım 300w :) filtrenin motorundan çalışma sesi geliyormu yani bazı sitelerde çalıştığını bile hissetmiyoruz demişlerde benimki çok az motor sesi çıkarıyor seninkinin durumu nasıl ?

Motordan sıfır ses geliyor. Filtrenin su çıkış yeriyle suyun arasındaki mesafe de az olunca su seside az. Yani benim odamda olmasına rağmen ben çok rahat uyurum :)

Evet motor sesi neredeyse sırfır oldu su seside hiç yok 0 önceden çok ses geliyordu motordan ama ?şimdide o mesefede kuru alandan kaçmazlamı?

Zaten şelale filtrelerin en büyük avantajları akvaryumda yer kaplamaması ve motor sesinin çok düşük olması. Ayrıca modifiye edilir olması da başka bir avantaj. Bunun yanında aynı wattali diğer iç filtrelere oranla çok daha verimli oluyorlar.

Bu kadar kısa sürede bir sonuç beklemiyordum fakat su şu an cam gibi diyebilirim. Filtrenin içine doldurduğum elyaflar iş gördü sanırım :)

Mutlaka katkısı olmuştur. Yalnız dikkat edin elyaf çabuk tıkanan bir malzemedir. Suyun akışı azaldımı elyafı mutlaka değiştirin :)

Zaten elyafın simsiyah olduğunu göreceksiniz 1 hafta 10 gün içerisinde :)

Emin Bey zaten benim şu an yapmak istediğim kumu ve suyu bir an önce en iyi şekilde temizlemek. Bu akvaryuma geçmem 3-5 gün daha sürebilir. Her gün elyafı değiştireceğim :)

Zaten sistem oturduktan sonra herşey daha kolay oluyor. İlk 15-20 gün sıkıntılı olur ama sonrası daha kolay :)

Evet sorun ilk 15-20 günü atlatmak su değerleri normale dönünce herşey kendiliğinden olacaktır zaten. :)

Geri