Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

vitamin önerisi ?

kenan38

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar ben Mediko Pet vitamin 6 diye bir vitamin kullanıyorum kapluşumda .

İçerisinde E,C,A,D3,B1,B6 vitaminleri varmış.

Kabuk yumuşamasını engellemesinden tutun kabuğunun renginin canlı olmasına kadar çok işe yarıyormuş.

Bu kapluşum için yeterli midir sizce?

Uvb lambam olmadığı için ve güneşe de çıkartamadığım için yavrumu, vitamini 2 günde bir kullanıyorum .
Bu miktar çok mudur , az mıdır ?

İşe yaramaz diyorsanız bunun yerine ne kullanabilirim ? Önerilerinizi bekliyorum :)

2 günde bir kullanımınız biraz fazla galiba.Haftada bir kullanımının yeterli olacağını düşünüyorum.Havalar ısınıyor.Kaplumbağanızı mutlaka güneşe çıkarın.Gelişimleri açısından bu çok önemli.

Bu aralar hava rüzgarlı olduğu için korkuyorum hasta olur diye güneşe çıkaramıyorum . Ondan vitamini arttırdım. Bir zararı olur mu ki ?

Her şeyin çoğu zarar.Bazı vitaminler vücutta depo edilir ve fazla alındıklarında yan etkiler ortaya çıkabilir.
Bir makalede fazla D vitamininin sürüngenlerde deri döküntülerine neden olduğunu okumuştum.

Geri