Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

vitamin

cemil-1901

Bronz 4 Üye
merhaba arkadaşlar. bugün deep fix reptevit diye bi vitamin aldım iyimi sizce bu vitamin ?

Cvp: vitamin

Piyasada ki marka olarak en ucuza bulacağınız ve vasat bir vitamin.

Kaliteli yemlere ek kullanılırsa iş görür.

Evet haftada bir kere yemine emdirerek verebilirsiniz. Bazı kapluşlar vitaminli yemi yemiyorlar benim donatello öyle mesela. Onun için ben 5-6 damla kadar suyuna damlatmak zorunda kalıyorum. En etkilisi yemine emdirerek vermektir. Bu arada ana yem olarak sera raffy p kullanırsanız onun içinde kaplumbağalar için gerekli vitamin ve mineraller zaten mevcuttur :)

Jadeite' Alıntı:
Evet haftada bir kere yemine emdirerek verebilirsiniz. Bazı kapluşlar vitaminli yemi yemiyorlar benim donatello öyle mesela. Onun için ben 5-6 damla kadar suyuna damlatmak zorunda kalıyorum. En etkilisi yemine emdirerek vermektir. Bu arada ana yem olarak sera raffy p kullanırsanız onun içinde kaplumbağalar için gerekli vitamin ve mineraller zaten mevcuttur :)

vitamini suyuna damlatsak yeterli oluyormu ?

Sera'dan sonra alınabilecek ucuz ve iyi yem desteği ile idare edebilecek bir vitamin. Ben pek memnun kalmadığım için biyo tortivit'e geçiş yapmıştım. Sera çok pahalı olduğu için tercih etmemiştim ama içerik olarak açık farkla önde.

Deri dökme dönemlerinde bir miktar arttırabilirsiniz vitamini ama 1 hafta 10 günde bir 5-10 damla arası normal sayılabilir. Kaplumbağanız büyüdükçe bu miktarı arttırabilirsiniz. 3 cm kaplumbağa ile 10cm kaplumbağaya aynı miktarda vermek anlamlı olmaz.

Suya damlatmanızı tavsiye etmiyorum .Hem suyu kirletiyor hem de litrelerce suyun içinde 5-10 damla vitamin hiç bir işe yaramıyor. Vitaminli yemi yemiyorlarsa ancak mecbur kalırsanız damlatın.

Ne kadar etkili olur bilmiyorum ama donatello vitaminli yemi sevmediği için ben suyuna damlatmak zorunda kalıyorum. Ama suya damlatarak da kullananlar var. Ben ana yem olarak sera raffy p kullanıyorum onun içinde zaten kapluşlar için yeterli vitamin ve mineral mevcut. Bu yüzden bu vitamin bana yetiyor diyebilirim :)

şuanda benim kaplumbağalarım yem yemiyorlar kabukları yumuşak içe doğru çökmüş az birşey ne yapmalıyım

Sürüngenler konusunda ihtisas yapan bir veterinere götürmenizi tavsiye ediyorum daha önce açtığınız konularda da cevaplar verilmişti daha fazlasını yapamazsınız. Uv lamba desteği belki işe yarar ama yem yemeyen bir kaplumbağa ne kadar sağlıklı olur bilemem. O kadar kalabalık popülasyonlarda malesef sağlıklı kaplumbağa yetiştirmek çok zor oluyor.

Devit-3 kullanıyor musunuz? Kapluş kaç aylık?

Daha önce de sormuştunuz bu soruyu sanırsam :)

Jadeite' Alıntı:
Devit-3 kullanıyor musunuz? Kapluş kaç aylık?

Daha önce de sormuştunuz bu soruyu sanırsam :)

evet sordum hatta konu açmıştım haşlanmış yumurta suyu koydum akvaryuma dün gece yumurta haşladım sabah kalktım yem verdim vitaminle beraber dip fixin vitamini kullanıyorum bende d3 vitamin içeriri yazıyor üstünde

Geri