Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yavru Kaplumbağa beslenmesi

Mertos

Bronz 5 Üye
Merhaba millet!!!
Benim bu 1 tane yavru kaplumbağam olacak ve çok heyecanlıyım:w00t:
Filtre,akvaryum,termometre vb herşeyim var.
Sizlerden bir konuda yardım isteyeceğim.Kaplumbağayı günde kaç kere beslemem gerekiyor:ff:

Cvp: Yavru Kaplumbağa beslenmesi

kaplumbağa daha yavru oldugu için öncelikle stik yem almanı öneririm kaliteli vitaminli bi marka seçersen daha iyi olur.. bence küçüklükten yeşil gıdalarada alıştırmaya çalış çünkü yapılan hata küçükken hep et veriliyor sonra hayvan marul salatalık yemez oluyor.. ben ilk yavru varken peynir vermiştim bayılıyodu peynire ve kabuğu kemikleri için çok faydalı

Tamam,ama öğrenmek istediğim konu bu değildi.
Ben kaplumbağaya günde kaç kere yem vermek gerektiğini sormuştum.
Lütfen yardım edin^^

ben 1 kere veriyordum ama mesela sabah stik yem akşama dogruda yeşil bişeyler verirsen daha iyi olur

Yani yavru kaplumbağaya günde 2 kere yemek vermek gerekiyor.
Yardımın için teşekkürler Ağustos:133:

mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html

Bu konuyu okuyup uygun bir beslenme düzeni sağlayabilirsiniz.

Takıldığınız nokta olursa yardımcı olurum.

Kaplumbağaya süt ve süt ürünleri vermenizi tavsiye etmem. Doğasında yok. Kalsiyum için mürekkep balığı kemiği verebilirsiniz.

Çok yardımcı oldu,teşekkürler.

benim kaplumbağa da daha yavru sabah veya öğlen 1 kere sabah verirsen daha iyi olur akşam 1 kere fazla verme obezite olur:33::133::148:

Meraba ben AZERBAYCANDAN yaziyom...benim 1 tane kapluwum var.Hala kucuk..ben onu gunde et ve qurutulmuw boceklerle besliyorum.Benim kapluwum cok yiyiyor:smile:

minik kapluw' Alıntı:
Meraba ben AZERBAYCANDAN yaziyom...benim 1 tane kapluwum var.Hala kucuk..ben onu gunde et ve qurutulmuw boceklerle besliyorum.Benim kapluwum cok yiyiyor:smile:

Merhaba,
Yukarıda verdiğim linkteki beslenme konusuna bakmanızı öneririm. Orada beslenme ile ilgili kısa bir özet mevcut. Kaplumbağanız kırmızı yanaklı mı yani red eared slider türü mü?

Geri