Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

YAVRU KAPLUMBAĞAM YEMEK YEMİYOR

kermet

Yeni Üye
günaydın arkadaşlar, daha 2 gün önce 2 yavru su kaplumbağası sahiplendim. kaplumbağaların önceden nasıl olduğunu bilmediğim için yorum da yapamıyorum. yaklaşık 3 cm boyundalar. bir tanesi diğerine verdiğim yemi de yiyor, diğeri ise gördüğüm kadarıyla hiç yemek yemiyor ve gözleri yemek yiyen ile karşılaştırıldığında daha şiş. kapları yüzünden olabilir mi? daha imkanım olmadı iyi bir ortam yaratmak için. ayrıca yemleri kaliteli ve onların yiyebileceği şekilde bölüyorum. farklı bir yem mi denemeliyim? lütfen yardım edin, teşekkürler  :helpsmilie:

RE: YAVRU KAPLUMBAĞAM YEMEK YEMİYOR ACİL YARDIM!!

Kardeşim öncelikle o kabı çöpe at akvaryum al malzemeleri al tamamla bu öncelik 2.si kurutulmuş karides al kesinlikle hayır diyemezler olumsuz düşünme belki yemlerini değiştir

Yem olarak sera raffy P ve raffy I gammarus kullanacaksın.

Hayvanlar yeni ortama girdiğinde adaptasyon süreci sebebiyle bir süre yem yemeyebilir.

Gözlerde problem varsa eczaneden genta damla alıp sabah akşam 2'şer damla damlat. Ve 5 dakika kadar kuru ve kalorifere yakın bir yerde bekletip sonra akvaryuma al.

Akvaryumlu bir sistem kurup ısıtıcı filtre kuru alan ve ısıtıcı lamba al. Su 28 derece olacak. Kuru alan 32 derece. Hayvanlar küçük üşümeye bağlı hasta olabilirler. Su olarak bir süre içme suyu kullan. Su değişimleri emsal sıcaklıkta olmalı ne soğuk ne sıcak. Su temiz olmalı. Kapta gereksiz şeyler varsa çıkar renkli taş ve salınım yapabilecek herşeyi.

Hayvanları ayrı köşelerde beslemeye çalış.

Cvp: RE: YAVRU KAPLUMBAĞAM YEMEK YEMİYOR ACİL YARDIM!!

EverDEbo' Alıntı:
Kardeşim öncelikle o kabı çöpe at akvaryum al malzemeleri al tamamla bu öncelik 2.si kurutulmuş karides al kesinlikle hayır diyemezler  olumsuz düşünme belki yemlerini değiştir

kurutulmuş karides veriyorum zaten, akvaryum aldığımda da yemezlerse veterinere götürürüm çok teşekkür ederim

cem' Alıntı:
Yem olarak sera raffy P ve raffy I gammarus kullanacaksın.

Hayvanlar yeni ortama girdiğinde adaptasyon süreci sebebiyle bir süre yem yemeyebilir.

Gözlerde problem varsa eczaneden genta damla alıp sabah akşam 2'şer damla damlat. Ve 5 dakika kadar kuru ve kalorifere yakın bir yerde bekletip sonra akvaryuma al.

Akvaryumlu bir sistem kurup ısıtıcı filtre kuru alan ve ısıtıcı lamba al. Su 28 derece olacak. Kuru alan 32 derece. Hayvanlar küçük üşümeye bağlı hasta olabilirler. Su olarak bir süre içme suyu kullan. Su değişimleri emsal sıcaklıkta olmalı ne soğuk ne sıcak. Su temiz olmalı. Kapta gereksiz şeyler varsa çıkar renkli taş ve salınım yapabilecek herşeyi.

Hayvanları ayrı köşelerde beslemeye çalış.
çok teşekkür ederim

Cvp: YAVRU KAPLUMBAĞAM YEMEK YEMİYOR ACİL YARDIM!!

akvaryuma geçtikten sonrada yemek yemeyebilir normaldir 2 gün ne ki benimki 8 gün yememişti yaşadığı yere alıştıktan sonra bakın nasıl yiyecek.en azından şimdilik hayvanın kabı sıcak biyerde olsun.

Aldığın gammarus ya da karidesi açık aldıysan. Bu bayat yem olabilir. Daha kötüsü içinde parazit yumurtası taşıyabilir onun için mutlaka kapalı kutuda olmalıdır.

benim kapluşum da yemiyor ne yapmalı ağzını açarak mı vermeliyim  :helpsmilie:

akvaryumda ve bir arkadaşımdan aldım pet shop vitaminsiz ve soğuk kalmış dedi akvaryum peteğe yaslı ve sıcak alalı 2-3 gün oldu hiç yem yemedi pet shop yiyecek olarak kurutulmuş kurt verdi onuda yemiyor lütfen yardım edin  :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:

Geri