Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yavru su kaplumbağamın gözleri kapalı ve yemek yemiyor

ege.korkmz0

Yeni Üye
Üç gün önce iki tane yavru kırmızı yanaklı su kaplumbağası aldım. Eve geldiğimde birinin gözlerinin kapalı ve şiş olduğunu farkettim bide çok hareketsiz duruyordu alırken bakamamıştım. Biraz araştırdım terramycin ve damla önerisi gördüm damla yoktu bende sadece terramycin sürdüm bir kaç saat geçtikten sonra hareketlendi şuan ilk günle kıyasla biraz da olsa hareket ediyor ama aldığımdan beri yemek yediremedim ağzına yaklaştırıyorum eliyle ittiriyor bir türlü yediremedim nasıl yedirebilirim?
Bide diğerine bulaşır mı sizce ayırmalı mıyım?

Yeni ortama giren hayvanlarda adaptasyon sürecinde iştahsızlık görülebilir. Ama bu hayvanda enfeksiyonda mevcut.

Eczaneden gentagut göz damlası alın. Sabah akşam gözlerine 10-15 saniye arayla ikişer damla damlatın 20-25 dakika kuru yerde bekletin. Ayrıca ağzına da 45 derece açıyla tutup sabah akşam 10-15 saniye arayla ikişer damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ruj sürer gibi ağız çevresine 2 damla sürün. Damlanın ağzını silin.

Petshop yada netten Deep fix reptivit vitamin damla alın. Bunu da ilaçtan uzak saatte günde 1 damla damlatın. Bu kırgınlığı alıp iştah açar.

Yem olarak ne veriyorsunuz?

Yeni ortama giren hayvanlarda adaptasyon sürecinde iştahsızlık görülebilir. Ama bu hayvanda enfeksiyonda mevcut.

Eczaneden gentagut göz damlası alın. Sabah akşam gözlerine 10-15 saniye arayla ikişer damla damlatın 20-25 dakika kuru yerde bekletin. Ayrıca ağzına da 45 derece açıyla tutup sabah akşam 10-15 saniye arayla ikişer damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ruj sürer gibi ağız çevresine 2 damla sürün. Damlanın ağzını silin.

Petshop yada netten Deep fix reptivit vitamin damla alın. Bunu da ilaçtan uzak saatte günde 1 damla damlatın. Bu kırgınlığı alıp iştah açar.

Yem olarak ne veriyorsunuz?
Cevabınız için teşekkür ederim.
Yem olarak da bunları kullanıyorum
IMG_20230923_160345_964.jpg

Gammarus alın bir tane de amore bitince almayın bir daha kaliteli yem değil.

Hayvanlar için yağsız kıyma parçasını cezvede birkaç dakika haşlayıp soğutup verin. Bu yemede son nokta.

Gammarus tetra, sera, dajana, ahm ve tropical marka yemlerden birisi olsun. Bunlar kullandığımız markalar. Netten ucuza ve taze alırsınız.

Geri