Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yavru su kaplumbağasına ne kadar yem verilmeli?

dori_coco.

Yeni Üye
İki tane yavru su kaplumbağam var sabah ve akşam olcak şekilde yarım yarım yem veriyorum ama asla doymuyorlar yine de zararlı olur diye vermiyorum bı yerde su kaplumbağalarinin doyma hissi yok diye bir şey okumuştum bu doğru mu yoksa doyana kadar yem mi vermeliyim aşırı yem verirsem ölürler mi?

Bide bi kere küçük bı parca haslanmis yağsız kıyma vermiştim bir zararı olur mu? Nadirende haşlanmış yumurta veriyorum vermeye devam etmeli miyim?

Foruma hoşgeldiniz.

Hayvanların kabuk boyu kaç cm? Baştan kuyruğa kabuk boyu.

Bu hayvanlar kış uykusuna yatan grup hayvanlardan oldukları için yağğ bağlama eğilimiyle doyma sınırları yoktur. Kusana kadar yer kusar tekrar yerler.

Yem markaları nedir?

Foruma hoşgeldiniz.

Hayvanların kabuk boyu kaç cm? Baştan kuyruğa kabuk boyu.

Bu hayvanlar kış uykusuna yatan grup hayvanlardan oldukları için yağğ bağlama eğilimiyle doyma sınırları yoktur. Kusana kadar yer kusar tekrar yerler.

Yem markaları nedir?
İkisinin de sadece kabuk boyu 3.5cm
Yem markaları da ahm ve amore turtle sticks

Amore bitince almayın bir daha. Ahm stick yem ise bir de gammarus alın.

Öğün başı stick yemden 1 tane stick verin ama ikiye kırıp verin hayvanlar ufak gagaları daha yumuşaktır. Sabahları 4 öğün ahm ara günlerde 3 öğün amore. Akşamları gammarus olsun. Bunların bir stick yemi 2 gammarusa denktir.

Aslında o boy hayvanlar için jbl rugil daha iyi olur. Ya bunu alıp diğer stickleri buzdolabında saklayın yada onlarla devam edin.

Tamamdır teşekkür ederim ama bir şeyi anlamadım 1 günde en az kaç tane yarım yem vermeliyim

Stick yemden 1 adet ikiye kırıp vereceksiniz. Gammarusu da 2 adet vereceksiniz.

Geri