Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yediği Yemler

turtlle

Yeni Üye
Pazar günü akvaryumu kurdum.Isıtıcı lamba ve uvb kullanmıyorum.
Yem programı böyle olacak kaplumbağanın.
Ana yem olarak Sera raffy p kullanıyorum.Her gün sabah ve öğle birer stick.
Ek yem olarak Sera raffy i kullanıyorum.Pazartesi,salı,perşembe akşam ikişer tane.
Tropical Crickets bir stick edecek şekilde pazar günü akşam.
Marul çarşamba günü akşam.
Turtle stick pets family cuma ve cumartesi akşamı üçer tane.
Yem programı gelişimi için iyi mi?Başka yem önerileriniz var mı?Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum teşekkürler.
Sorularımı bu konu üzerinde sormak istiyorum bir sakıncası var mı?

Cvp: Yediği Yemler

ısıtıcı lamba şart. uvb yerine eczaneden şişe damlasını, şırınga kapsülünden değil, D3 vitamini alıp haftada bir bir öğününde yemine damlatıp verin. marulu artırabilirsiniz. kaplumbağanın büyüklüğüne bakarak sera ve jbl markalarının ürünlerini inceleyin.

Pets family kullanmanıza gerek yok. Ek yem olarak sera mineral ve jbl calcil önerebilirim.

bi internet sitesinde canlı karides gördüm... bunlardan alıp akvaryuma koysam yada bi yerden okuduğum kadarıyla solucan felan yazıyodu solucan versem yem olarak ne kadar uygun olur...???

turtlle' Alıntı:
Pazar günü akvaryumu kurdum.Isıtıcı lamba ve uvb kullanmıyorum.
Yem programı böyle olacak kaplumbağanın.
Ana yem olarak Sera raffy p kullanıyorum.Her gün sabah ve öğle birer stick.
Ek yem olarak Sera raffy i kullanıyorum.Pazartesi,salı,perşembe akşam ikişer tane.
Tropical Crickets bir stick edecek şekilde pazar günü akşam.
Marul çarşamba günü akşam.
Turtle stick pets family cuma ve cumartesi akşamı üçer tane.
Yem programı gelişimi için iyi mi?Başka yem önerileriniz var mı?Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum teşekkürler.
Sorularımı bu konu üzerinde sormak istiyorum bir sakıncası var mı?

Yem çeşitliliğiniz ihtiyaçlarını karşılayacak kadar yeterli. Ancak bende Turtle stick pets family yem yerine Agil, Mineral gibi yemleri tercih etmenizi öneririm. Vereceğiniz miktar günlük kafa hacmi kadar olmalı.
Bu arada ısıtma lambası elzem ihtiyaçlardandır. Öncelikli olarak bunu edinmenizi öneririm. Aksi halde çeşitli sorunlar yaşanması muhtemel.

kaplumbuğur' Alıntı:
bi internet sitesinde canlı karides gördüm... bunlardan alıp akvaryuma koysam yada bi yerden okuduğum kadarıyla solucan felan yazıyodu solucan versem yem olarak ne kadar uygun olur...???

Solucan parazit taşıması yüksek ihtimal olan bir canlı. Sağlıklı bir kaplumbağayı hasta etme riskine gerek yok bence.

Geri