Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem Dışında Ne Verebilirim?

Treαdmill.

Yeni Üye
Arkadaşlar, kaplumbağam bayağı iştahlı. Öyle ki birini yutmadan diğerini alıyor ve de çok yoruluyor.
Nefes alışlarını dahi hissediyorum. :breh:
Şimdi 6 tane yemi var. Biri yeşil birşey, biri kırmızı ve yeşil, biri kurutulmuş balıklı, biri tavukluymuş bildiğim kadarıyla, diğerlerini bilmiyorum. Bir arkadaşın kaşar peyniri, portakal yedirdiğini okumuştum. Bende yedirdim, kaşar peyniri pek sevdi hatta. Bunların bir zararı olur mu?
Yazın da salatalık yediriyorduk. :breh: Salatalık ishal eder ama meyvenin kuralı gibi ayda bir yapıyorduk bunu? Ne yapmalıyım?

Cvp: Yem dışında ne verebilirim?

Forumda bir çok buna benzer konu var.
Beslenme bölümünü incelemenizi tavsiye ederim.

Kaplumbağalara süt ürünlerinin, turunçgillerin verilmemesi gerekiyor.

Marul yiyebiliyorlar.Haşlanmış yumurta beyazı et ve tavuk yiyebiliyorlar.Benimki delirircesine yumurta akı yiyor :D

Yemleriniz poşet yem sanırım ? kaplumbağa onlardan gerekli besinleri alamaz Buradaki her arkadaş kaplumbağalarına Sera Raffy p veriyor sizde ondan alın 7-10 tl arası ben 2 ay önce aldım daha yarısına bile gelmedi.

paolo nutinitr' Alıntı:
Marul yiyebiliyorlar.Haşlanmış yumurta beyazı et ve tavuk yiyebiliyorlar.Benimki delirircesine yumurta akı yiyor :D

benimkiler yumurta akından bi ısırık bile almadı hiç yumurta akı yemiyorlar

Haşlanmış yumurta akını suyun içinde bile peşini bırakmıyor.Çok seviyor.Haşlanmış tavuk vereceğim birazdan :)

benim kide marula bayılıyor daha yavru olduğu halde

Ama yavruysa daha çok protein ağırlıklı besleyin :)Büyüdükçe bitkisele yönelebilirsiniz...

KillerPrince' Alıntı:
Yemleriniz poşet yem sanırım ? kaplumbağa onlardan gerekli besinleri alamaz Buradaki her arkadaş kaplumbağalarına Sera Raffy p veriyor sizde ondan alın 7-10 tl arası ben 2 ay önce aldım daha yarısına bile gelmedi.

Poşet yem? Tetra markalı olandan kullanıyorum genelde.
Önerin için teşekkürler, önerdiğin markayı da kullanıcam.

Diğer arkadaşlara da teşekkür ederim, haşlanmış tavuk ve haşlanmış yumurta güzel fikir. :smile:
Ama benim kapluş marul yemiyor.
Herşeyi yiyor, ama marul yemiyor. Hatta ben akvaryumun dışına elimi koyuyorum onu yemeye çalışıyor. :33:

Geri