Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem farklılığı

mertcanerdinc

Taç 2 Üye
Merhaba arkadaşlar . Ben kaplumbağalarıma ana yem olarak raffy p kullanıyorum ama yemin içerisindeki farklı renklerde olanları pek yemiyorlar . Sarı ve krem rengi gibi olanları yiyorlar ama özellikle yeşil olanlar yemiyorlar . Yemin yanına geliyor kokluyor 1 kere ısırıyor ve bırakıp gidiyor . Bir keresinde biraz aç bıraktıktan sonra yeşilden verdim yine yemediler . Bunun sebebi ne olabilir ?

Yeşil olan muhtemelen bitlisel ağırlıklı olan yem. Daha önce kırmızı mineral yemlerden oluyordu. Bu yemden çıktığına rastlamamıştım. Ancak tahmin ettiğim gibi bitkisel ağırlıklı olandan koymuşlarsa seçici davranabiliyorlar.

Cvp: Yem farklılığı

Benimkiler hiç böyle yapmadı, açıkçası farklı renklendirilmişlerin içerikte farklı olduklarını da düşünmemiştim, yalnızca renklendirme diye düşünmüştüm.

Şöyle söyleyebilirim, bir romanda kedi hikayesi vardı;
Ekonomik durumu geniş olmayan bir çocuk, kedisinin burnuna bir miktar yoğurt sürdükten sonra ekmek yediriyordu. Normalde kuru ekmeği yemeyen kedi, kitaba göre burnuna "yoğurdun kokusu" çalındığı için yiyordu :)

Mesela herhangi bir besini karides(gammarus) yem içinde bekletip yedirirseniz farkı görürsünüz.

Tek fikrim bu :)

Cvp: RE: Yem farklılığı

AEK' Alıntı:
Yeşil olan muhtemelen bitlisel ağırlıklı olan yem. Daha önce kırmızı mineral yemlerden oluyordu. Bu yemden çıktığına rastlamamıştım. Ancak tahmin ettiğim gibi bitkisel ağırlıklı olandan koymuşlarsa seçici davranabiliyorlar.

Olabilir hiç düşünmemiştim Emre abi :)

ulfet931' Alıntı:
Benimkiler hiç böyle yapmadı, açıkçası farklı renklendirilmişlerin içerikte farklı olduklarını da düşünmemiştim, yalnızca renklendirme diye düşünmüştüm.

Şöyle söyleyebilirim, bir romanda kedi hikayesi vardı;
Ekonomik durumu geniş olmayan bir çocuk, kedisinin burnuna bir miktar yoğurt sürdükten sonra ekmek yediriyordu. Normalde kuru ekmeği yemeyen kedi, kitaba göre burnuna "yoğurdun kokusu" çalındığı için yiyordu :)

Mesela herhangi bir besini karides(gammarus) yem içinde bekletip yedirirseniz farkı görürsünüz.

Tek fikrim bu :)

Teşekkürler :)

yemi sevmemişlerdir benimkide marul gibi şeyleri yemiyo

ben yeni aldım. hala kırmızı vitaminler duruyor. bu yeşil olanlar kara kamlumbağaları için çıkarılmış yeni bir ürün olabilir diye düşünüyorum. mertcan üstüne bir bak kara kaplumbağası resmi ya da yazısı var mı.

mineral yemi satsınlar diye içinden mineral yemi çıkarmışlar diyecem ama benim raffy p'nin son kullanma tarihi ağustos 2014 yani imkansız gözüküyor. sahte olmasın. yada açık mı aldın ?

bir de herbivor yazısı var mı ?

Geri