Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yem konusunda kafam çok karıştı

icadrus

Yeni Üye
benim kaplumbağalarım yaklaşık 5 aylık ve şuana kadar sadece sera raffy 1 ile besledim başka bi yem vitamin kullanmadım ne önerirsiniz bana ?

Cvp: yem konusunda kafam çok karıştı

tek yönlü beslenme kabukta bozuklulara vs. sorunlara yol açabilir yeminizin yanında ekstra olarak karides marul vs gibi yiyecekler kullanmanızı öneririm tabi yem verince hemen ardından ekstra yiyecek vermeniz anlamında değil

Sera Raffy p yi kullanabilirsIniz ana yem olarak kullandınız yem Asiri protein icermekte kaplumbağanız küçükse haftada 3-4 kere sera Raffy 1 ile besleyin

raffy 1 de vitamin yok sanırsam dimi ?

Ömer Bey'in de dediği gibi raffy I dediğimiz karides/gammarus yemi yüksek oranda protein içerir ve EK YEMdir. Haftada 2-3 kere verilmelidir. Sera Raffy P veya Tetra Reptomin'i güvenle ana yem olarak kullanabilirsiniz. Bunun yanında haftada 1-2 gün yeşillik de verebilirsiniz. Eğer Raffy I ile beslemeye devam ederseniz ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilirsiniz.

raffy p yi ana yem olarak kullanıyorum bunun yanında vitamin desteği yapmalımıyım peki ? yoksa raffy p hepsini karşılıomu ?

Haftada bir kere 3-4 damla multivitamin sağlıklarını olumlu etkileyecektir. Ama kaliteli yemlerin içinde de bir miktar vitamin ve mineral desteği vardır.

sera en kaliteli yem markasımı ? Ya kaplumbağalarım için en iyisi olsun istiyorum elimden ne geliyosa yapmaya çalışıyorum belki defalarca cevapladığınız sorular ama çok teşekkür ederim sabırla cevapladığınız için

Önceliğiniz tetra reptomini ana yem olarak kullanmak olsun.Eğer tetra bulmazsanız sera ya bakmanızı öneririm :)

Ben hep tetra reptomin kullanıyorum.Ve çokta memnunum.

arkadaşlar tetra reptomin fiyatları hakkında bilgi verebilirmisiniz

İnternette 100ml paket 7-8TL Petshoplarda 8-15TL arasında değişiyor.

en ufak boyunu 5 lira 'ya aldım :)

Geri