Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yem listesi

Cvp: yem listesi

muratcan hayvanın kabuk boyu ne kadar ?

marin pek makbul yem değil azar azar bitirmen için iki öğün yazdım. kafa hacmi veya artı bir hacmi tam ayarlayamazsan az olmasındansa bir fazla olsun. raffy P'deki kırmızı yemler mineral yemdir. bunu bir günde tam verebileceğin gibi tek öğün olarak 4. ve 7. gün akşamları verebilirsin. 7. gün sabah normal raffy P devam edersin.

1. gün sabah raffy P akşam raffy I
2. gün sabah raffy P akşam marin
3. gün sabah raffy P akşam raffy I
4. gün sabah raffy P akşam raffy I
5. gün sabah raffy P akşam marin
6. gün sabah raffy P akşam raffy I
7. gün sabah raffy P kırmızı yemler akşam raffy P kırmızı yemler

Cem abinin marin dedigi yem ahm stick food buyuk ihtimalle

evet o yem

hayvanlar elden yemek için ufak olduğuna göre her ikisinede ayrı köşelerde önüne doğru yem sayısını belirledikten sonra tek tek atarak besleyeceksin. yemeden verme. yiyecekleri ölçüde kırıp verebilirsin. bu şekilde rahat yemelerini sağlarsın.

raffy P'deki kırmızı yemler bitince sera mineral yem alırsın. şu an bunlar yeterli olur. mineral yemdeki içerik hayvana yeterli ayrıca vitamin damla kullanmana gerek yok. 4 cm olunca devit damla alıp haftada bir, mineral yemin dışındaki bir günde bir yeme bir damla şeklinde uygulama yaparsın. eczaneden alınacak. kabuğu için gerekli D vitamin ihtiyacını karşılayacak. hayvanlar elden yemediğine göre damlattıktan sonra kurumasını bekleyip öyle ver yağlı olduğu için suya salınım yapıp kirletir. bunu kullanma süresi 3 ay gibi bir süredir. fazla kullanımı durumunda yağ dokusu ve karaciğerde birikme yaptığı için zararlı olur. bu vitamin vücuttan kalsiyum atılımını önler dolayısıyla kabuk yumuşamasına karşı endikedir.

Benim besleme şeklim şu;hergün sabahları Turtle Stick yem,akşamları ise Sanyu yem veriyorum ve kapluşum gayet mutluu vee huzurluuuu :t65y:

Sanyu yem onerilmeyen bir yem kaplumbaganizin baga uzunluguna gore size beslenme programi yapabiliriz

Turle stickte hakeza onerilmeyen bir yem

incilay önceden üye olduğunu biliyordum ama bugün bakıyorumda her yorumunda bir hata var. kullandığın yemler içerik ve kalite olarak iyi yemler değil. sera yemlerde olan içerikler hayvanların sadece karın doyurması için değil aynı zamanda içeriklerinde olan vitamin ve minerallerle hayvanların ihtiyacı olan desteği sağlıyor. bu anlamda önerdiğimiz 4 marka var sera, tetra, jbl ve tropical yemler. bunlar kaliteli ürünler satar. bunlardan bulup almaya çalış.

Geri