Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yem listesi

Kapluştron

SKF Delisi
Merhaba,
Lilly ve Johnnie nin yemleri tamamen bitti yarin yeni yem almaya gideceğim. Johnnie 10 Lilly 9,5 cm elimde sadece sera mineral kaldi hangi yemleri almaliyim?
Teşekkür ederim.

Cvp: yem listesi

hoşgeldin duygu bayağıdır yolunu gözlüyoruz yoksun ortalıkta. :smile:

alacağın yemler:
raffy p
raffy royal 1000 ml'dir. son kullanma tarihi en az 1 sene uzunlukta olsun.
jbl agil
sera vital
tetra reptomin

bu yemleri al. günlük öğünü teke düşür ve arada yeşillikte vermeye çalış. bunları petshoptan alırsan tuzlu olur juenden al. yarı fiyata gelir.

Haftada bir günde aç kalacak. Cem in ekledikleri ve elindeki yem ile altı çeşit olacak ve her gün birini verip bir günde aç bırakınca haftalık döngüyü sağlamış olacaksın.

Çok sağolun yine imdadıma yetiştiniz :) Cem abi dersler falan işe başladım bide oyuna sarınca böyle oldu ama takip ediyorum :) yakında yeni fotoğraflarinida koyarım bir de uzman görüşü alalım durumları konusunda çok teşekkürler

Juen de nakit odeme yok sanirım :) royal de bayağı pahalıymış :)

royal piyasada 85-90 tl'den juende 45 tl civarına gidiyor. nakit şöyle havale yapıyorsun. aynı bankada hesabın varsa makineden veya internet bankacılıktan gönderirsen hesaplı olur dışardan yani gişeden yatırırsan 20 tl alıyorlar. bankalar soyguncu oldu.

Forumu ihmal etme Duygu :)

Juen de nakit ödeme İstanbul Levent teki mağazasından yapılıyor.

Özlenmişim sanırım mutlu oldum elimden geldiğince bakıcam :) metroya yakınmı mağaza

Evet cok yakin ama bulmasi zor biraz ilk basta

Kanyon avm varya onun arkasında kalıyor. Maslak tarafındaki sokaktan avm nin yanından aşağı inip ilk soldan dönüyorsun ve sokağın sonunda solda. Arabayla gidersen avm nin Zincirlikuyu tararafındaki sokaktan inip kavisten sonra sağa döndüğünde sağ köşedeki dükkan. Zaten tek bizzat alım yapılan mağazası o.

cep telin navisi varsa oradan adresi girip bulursun. yandex navi.

Yetişememişim senin mesaja :) İyi bulmuşsun.

Kanyonu tavaf etmem gerekti ama sonunda buldum :). Reptomin ve agil dışındakileri aldım o ikisine param yetmedi onlarida tamamlicam inşallah balıklardan ortaya karışık verdim gayet severek yediler vitain içinde hap gibi birşeyler vardı denemek icin ondan verdim ikiside iki ısırık aldılar dibe çökünce bakmadilar daha ama şimdi baktım mayın tarama işlemi sırasında gorev tamamlanmış :) birşey soracagım ögünü teke dusursemde adette degisiklik olmayacak degil mi yine kafa hacmi kadar verilecek agil ne işe yarıyor ve vitalin icindeki hapa benzeyen şeyler ne oluyor :)

aynen öğle öğün tek olsa da ölçü aynı olacak. vital içindeki hap kara kaplumbağaları, su dibinde yaşayan yada yukarı çıkmak istemeyen hayvanlar içindir, dezavantajı hayvan hemen yemezse suya dağılıp kirletir.

agilin içinde lisin denen amino asit vardır bu kas, kıkırdak ve kemiksi dokunun gelişimi için gereklidir, gelişmesine yardımcıdır.

Anladım hemen yemediler ama akvaryuma da dağılmadı dipte düştüğü yerde dağıldı kapluşlar koklaya koklaya yediler :)

eğer verecek olursan ağızlarına uzat yoksa verme.

Tamamdır elimden yiyolar zaten de düşürünce direk dibe battı bu yüzden görmediler :) tesekkurler ilginiz icin

Aman su değerlerini çok bozuyor bu tip yemler. Ben hapların hepsini attım :) raptomin ve agil de tamamlanınca süper olacak. Özellikle agil.

Günlük kafa hacmini tek seferde vereceksin, doğrudur.

Tesekkür ederim emre abim :) biraz haplayalım bakalım durum kötüye giderse rehabilite yoluna gideriz :)

Hadi bakalım :) Fazla da uzaklaşma buralardan :)

Geri