Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem miktarı fazla mı veriyorum acaba ?

samet52

SKF Delisi
arkadaşlar Leo 6 cm . yemin toplam kafa hacmi kadar verilmesi gerektiğini biliyorum . sabah 3 akşam 3 reptomin veriyorum acaba fazla mı normalmi bana bazen normal gibi geliyor bazen de fazla gibi geliyor sizce ortalama bir 6 cm kaplumbağaya ne kadar verilir

Cvp: Yem miktarı fazla mı veriyorum acaba ?

benimki 5cm sabah 1 öğlen 1 akşam 1 vriyom iki günde birde karides daha salıklı pek emin deyilim ama iyi bişey yaptını sanmmam

Sanki 4-5 reptomin kafa hacmini sağlayacak gibi. Ayrıca 5 cm sonrası günde tek öğün beslemek uygun olur.

Cvp: RE: Yem miktarı fazla mı veriyorum acaba ?

AEK' Alıntı:
Sanki 4-5 reptomin kafa hacmini sağlayacak gibi. Ayrıca 5 cm sonrası günde tek öğün beslemek uygun olur.

5 taneye indirmek iyi olur sanırım tek öğüne başlayabilir sabah vermem daha uygun olur değilmi

Evet 5 daha uygun bir sayı.
Ben yemleri sabah veriyorum.

fazla verilmesi obeziteye yol açması dışında fazla dışkıya ve dolayısıyla akvaryumun çabuk kirlenmesine neden olur. yavaştan marul atmaya başla ufaltmadan 5*5 gibi veya daha büyük. bir saat içinde yemezse al ve hergün tekrar dene.

cem' Alıntı:
fazla verilmesi obeziteye yol açması dışında fazla dışkıya ve dolayısıyla akvaryumun çabuk kirlenmesine neden olur. yavaştan marul atmaya başla ufaltmadan 5*5 gibi veya daha büyük. bir saat içinde yemezse al ve hergün tekrar dene.

marul ve havucu 1 aydır ara ara deniyorum marulu hiç yemezken havucu zevkle yiyor.

Arada salatalığın sulu olmayan kısmından da biraz verilebilir.

sabah akşam ver 5 günde birde tavuk eti haşlanmış olmalı küçük parçalara bölerek ver benim ki meyve sebze yemiyo et yiyiyo oyüzden belki seninkide sever:33::133::148:

ben sabah akşam veriyorum. öğlen menüsünde de ufak marul veya birkaç agivert ufak bir yem ama her kaplumbağa yemez bunu, benimkilerde zor alıştı. bunu birazda mecburiyetten veriyorum. ipek bitkinin yapraklarını söküyorlar. haftada iki yaprak gidiyor. yolunmuş tavuğa döndü.:smile:

Cem seninkiler tam canavarmış. İpek bitkiyide rahat bırakmadıklarına göre :) Benimkilerde mango kökünü kemiriyordu. Hal bu olunca baktım kaşındıklarıda yok çıkardım kökü.

cemal197' Alıntı:
sabah akşam ver 5 günde birde tavuk eti haşlanmış olmalı küçük parçalara bölerek ver benim ki meyve sebze yemiyo et yiyiyo oyüzden belki seninkide sever:33::133::148:

Beş günde bir tavuk eti çok fazla. Ayda bir kez verilmeli. Ben doğal menülerinde olmadığı için hiç vermedim. Meyvede şeker içerdiği için çok az verilmeli. Ben doğada hemen hemen hiç yemedikleri için bunuda vermiyorum. O kadar yem çeşidi yada tatlı su balığı var birkaçta uygun sebze takviyesi yapabiliyorken hayvanları zorlamaya ne gerek varki.

Cvp: RE: Yem miktarı fazla mı veriyorum acaba ?

AEK' Alıntı:
Cem seninkiler tam canavarmış. İpek bitkiyide rahat bırakmadıklarına göre :) Benimkilerde mango kökünü kemiriyordu. Hal bu olunca baktım kaşındıklarıda yok çıkardım kökü.

cemal197' Alıntı:

Beş günde bir tavuk eti çok fazla. Ayda bir kez verilmeli. Ben doğal menülerinde olmadığı için hiç vermedim. Meyvede şeker içerdiği için çok az verilmeli. Ben doğada hemen hemen hiç yemedikleri için bunuda vermiyorum. O kadar yem çeşidi yada tatlı su balığı var birkaçta uygun sebze takviyesi yapabiliyorken hayvanları zorlamaya ne gerek varki.

ben de hiç meyve ,tavuk eti kıyma gibi şeyleri vermeyi düşünmüyorum yemler zaten karşılıyor bunları , kurutulmuş balık almayıdüşünüyorum güzel benziyor tropical dried fish gibi

cem' Alıntı:
ben sabah akşam veriyorum. öğlen menüsünde de ufak marul veya birkaç agivert ufak bir yem ama her kaplumbağa yemez bunu, benimkilerde zor alıştı. bunu birazda mecburiyetten veriyorum. ipek bitkinin yapraklarını söküyorlar. haftada iki yaprak gidiyor. yolunmuş tavuğa döndü.:smile:

Leo da tam canavar tek öğüne alışırsa iyi bakalım yem görünce köpek balığı kesiliyor :)

Bende tropicalin o balıkları var. Jbl energil ve sera royalde var. Bence jbl ve sera daha iyi. Hem içlerinde tatlı su karideside var. Ancak kutuları büyük boy.

kutuların büyük olması gerçekten kötü. at at bitmiyor. ama royali tek geçerim. balık yanında iri karideslerde var. ikisi bir arada. balıklarda her boy. hayvanlar küçükse onlardan başlarsın. büyüdükçe yeminde büyüğünü verirsin. benim en çok karidesleri yerlerken ki halleri hoşuma gidiyor. çatur çutur ses çıkara çıkara bir yemeleri varki benim de ağzıma bir tane atasım geliyor.

tek öğüne alışması zor samet. nasıl başladıysan öyle gidiyor. hani şu şekilde olur mu bilmem. iptal edeceğin öğün hangisi ise onu azaltarak vermen, o şekilde kendilerini de hazırlar. ama zor. ben odaya giremiyorum. gördüler mi hemen ajitasyona başlıyorlar.

emre bitkiyi öyle bıraktım daha sonra işleri biterse içteki yapraklı kısımları dışa alıcam. benimkiler ne yapıyorsa mangoyu düz koyuyorum sonra bakıyorum 180 derece dönmüş. çevresindekilerden dönme olanağı yok ne halt ediyorlarsa döndürüyorlar.

Tek öğüne alışmada sorun olmazki Cem. Sabah kafa hacmini komple verip bir dahali sabaha kadar yem yok. Bahsettiğin yem istemelerine dayanamamaksa o başka :)

Gerçekten ben her ikisinide çok beğendim. Balık ve karides konusu ikisindede aynı durumda. Ben jbl olanın içinde yengeç de var sanıyordum ama denk gelmedim. Elimdeki tropikal balık ve karides bitmediği için halen bunlara geçemedim. Ama az kaldı :)

Bu hayvanlar imkansızı başarıyorlar Cem :) yakında mangoyu dışarı atarlarsa şaşırma :) :)

Geri