Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yem seçenekleri?

Cvp: yem seçenekleri?

bende kabuk konusunda emreye katılıyorum. hayvan ufakken kabuk yapısı yumuşak olur. renk biçiminde farklılık olmadığına göre darbeye bağlı eğilim olasılığı yüksek. dış bükey yapı bozukluğu olsa büyüdükçe düzelme ihtimali yüksek ama iç bükey olduğu için o izi az da olsa taşıyacaktır. fazla derin değil dolayısıyla büyüdüğünde hayvana zarar verecek yapıda değil.

Akvaryumun boyutlarını yaz, sana ne yapabilşrsin söyleyelim. Tabi ölçüler hiç yeterli değilse yeni alman gerekir.
Oet shoplar kaplumbağa akvaryumundan anlamaz. Ölüm fanusu öneren bir sisteme güvenmemeli. Yapay kayalarda uygun değil. Cd kabından yapılabilir. Yada hazır kuru alan alınabilir. Sığ su onlar için gelişimin durması demek. Bizlerdekiler dahatça yüzüp dalıp öıkarken onlar suda bekliyor. Sende tahmin edersinki çok huzursuz bir durum.

Ben 96 lt ilk akvaryumumu 1500 tl ye mal etmiştim ekipmanlarla. İlk başta deneyimsiz olunca bilmeden yanlış harcama oluyor. Gene ucuz değil bu hayvanların evini oluşturmak ama sana uyguna hayvanların yaşayabileceği bir sistem kurmayı sağlayabiliriz inşallah.

Cvp: RE: yem seçenekleri?

AEK' Alıntı:
Akvaryumun boyutlarını yaz, sana ne yapabilşrsin söyleyelim. Tabi ölçüler hiç yeterli değilse yeni alman gerekir.
Oet shoplar kaplumbağa akvaryumundan anlamaz. Ölüm fanusu öneren bir sisteme güvenmemeli. Yapay kayalarda uygun değil. Cd kabından yapılabilir. Yada hazır kuru alan alınabilir. Sığ su onlar için gelişimin durması demek. Bizlerdekiler dahatça yüzüp dalıp öıkarken onlar suda bekliyor. Sende tahmin edersinki çok huzursuz bir durum.

onlarla beraber bnde huzursuzum. yenı akvryum alıcam ebatları ne kdr olmalı. kuru alan alırm beceremezsem . ebatlara uygun fltre ne olmalı , bndekı ısıtıcı yetersz olur . hersey sıl bastan olcak sanırım

AEK' Alıntı:

Ben 96 lt ilk akvaryumumu 1500 tl ye mal etmiştim ekipmanlarla. İlk başta deneyimsiz olunca bilmeden yanlış harcama oluyor. Gene ucuz değil bu hayvanların evini oluşturmak ama sana uyguna hayvanların yaşayabileceği bir sistem kurmayı sağlayabiliriz inşallah.

demek sadece bn degılım parayı sarf eden . 1500 cok benım butceme . antlyada unı okuyorum . öğrencılık malum

gizem trabzonlu değil ve orada öğrenim süresince kalacaksan. büyük akvaryum alman ilerde taşınma sırasında sıkıntı verecektir. eğer evin orada ise 220-250 lt arası bir akvaryum ömürlük olur. akvaryum işini halletmeden sakın ekipmana yönelme. uygun ölçüye uygun ekipman olmalı.

cem' Alıntı:
gizem trabzonlu değil ve orada öğrenim süresince kalacaksan. büyük akvaryum alman ilerde taşınma sırasında sıkıntı verecektir. eğer evin orada ise 220-250 lt arası bir akvaryum ömürlük olur. akvaryum işini halletmeden sakın ekipmana yönelme. uygun ölçüye uygun ekipman olmalı.

bn tatıllerde eve gdyorum . bndekı akvaryumu pesıme getırıyodum ezıyettı . fanusada 3unu sıkıstırmaya gönlüm elvermedi. ne yapayım smdı bn . evdeym suan unıde . ama seneye bsksa ev oılablr oda mumkun. 4 yllıgm daha 2 snem var trabzona dönmeye. ne yaoayım smdı . ömürlük almam ımknsz o akvrymu nasl tasıyayım trabzona okul btınce :(

Dört yıl olmasa daha küçükmal derim ama yarısı kadar akvaryum dört yıl götürmez. Olmadı akvaryumu iki tane yapıp ekipmanları taşıyacaksın. Yani 80 kt akvaryum kur desem seni bir belki bir buçuk sene götürür. Bu sebeple ekipmanları taşıyıp iki aynı ebatta akvaryumla işi bitirmen gerekecek. Yada akvaryum kırılma riski ile taşınacak.

dediğimiz akvaryum ağırdır. ve altına da mobilya gerekli. kullanacağın ekipmanlarda bu akvaryumlarda kullanılmayacak kadar büyüktür. bunu trabzonda alıp yap diyeceğim ama her sene hayvanlar bir büyük bir küçük akvaryum derken bocalayacaklar. hangi şehirdesin bilmiyorum. ben yazlık için hazır akvaryum almıştım. ölçüleri 80*36*48h kampanyalı 80 tl'ye. böyle bir şey alabilirsin. şimdikini de fazla kalmayacağını düşünürsek trabzona götür getir de kullanabilirsin. bu seni eğitim sürecinde götürür. en azından olmamasından iyidir.

cem' Alıntı:
dediğimiz akvaryum ağırdır. ve altına da mobilya gerekli. kullanacağın ekipmanlarda bu akvaryumlarda kullanılmayacak kadar büyüktür. bunu trabzonda alıp yap diyeceğim ama her sene hayvanlar bir büyük bir küçük akvaryum derken bocalayacaklar. hangi şehirdesin bilmiyorum. ben yazlık için hazır akvaryum almıştım. ölçüleri 80*36*48h kampanyalı 80 tl'ye. böyle bir şey alabilirsin. şimdikini de fazla kalmayacağını düşünürsek trabzona götür getir de kullanabilirsin. bu seni eğitim sürecinde götürür. en azından olmamasından iyidir.

bana küçük akvaryum vermıstı . o zaman sadece ölen oğlum vardı. yetiyodu. snra kız geldi. sıkıntı gene yaşamadım ama büyük oğlum çok deli . ne kdr buyukse akvaryum o kdrt kızı9ma çarpmadan rahatsız etmeden yüzer dye dusundum. şuan bi trabzondakı evde bide bende küçük aklvaryum var. annemın balıkları ölmüştü kaldı oyle evde. onu kullancam. sadece ısıtıocı fltre fln peşimde goturcm. akvaryumla gıt gel zor oluyor bana. ben burda yani antalyada evimde daha çok vakit geçiriyorum. trabzona sadece tatlde gdyorum. 12 ayın 4unde sadece trabzonda evdym. anlatabıldım mı ? yani diyorum kı çocuklara gzl bı aklvaryum kurım orta ebatlarda . kuru alanı vs herseyıyle. yazın gderken onu almam. sadece yanıma ısıtıcı ve fltreyı alrm. dğer kçk akvaryumumda idarelik çocuklara bakarm. ne yapayım başka çarem yok

Şimdi acil olanları çözüp akvaryum sistemini de hızlıca kurmalı. Bu konuda ne gerekir konusunda bir yol buluruz. İki akvaryum arasında boyut farkı çok olursa ekipmanlar ikisinde birden kullanılmaz. Biliyorsun ısıtıcı ve filtre su hacmine göre belirlenir. Tamamen aynı olmasa da ebatlar yakın olmalı. Trabzon dakaki akvaryumun ölçüleri nedir?

dediğim gibi 100 lt üstü civarda bir akvaryum işini şimdilik görür. elindeki trabzondakinden büyükse onu trabzonda bırak. küçük olanı getir götürde kullan. ekipmanlarda da gerekli olanları getir götür yaparsın. lamba kuru alan gibi. 100 wattlık bir ısıtıcı 20-120 lt arası su alan akvaryumda kullanılabilir. düzenini iç derece ile ölçer ayarlarsın. bunu her akvaryum için farklı ısıtıcı kullanma diye yazdım. filtrede aynı şekilde orta karar bir şey düşünürsen jenecanın 15 wattlık ucunda dönebilir boru aparatı olan seramik milli iç filtresini karantina akvaryumu ve 100 küsür lt'lik izmirdeki akvaryumlarda denedim performansı iyi. serum hortumu takıp hava kabarcığı olayı da var. boru aparatı ucu cama yönlendirildiğinde sirkülasyon şiddetini küçük akvaryumda ayarlayabiliyorsun. bende ayrıca iki tane sinek filtre dediğim ufak filtreden var bunların içine de seachem denitrate koydum mu amonyak işini de çözerim. ana akvaryumda dış filtrem var zaten. bu şekilde çözüm bulabilirsin eski filtrende ziyan olmamış olur.

Bende merak ettim.Çok mantıklı geliyo kulağa.

AEK' Alıntı:
Şimdi acil olanları çözüp akvaryum sistemini de hızlıca kurmalı. Bu konuda ne gerekir konusunda bir yol buluruz. İki akvaryum arasında boyut farkı çok olursa ekipmanlar ikisinde birden kullanılmaz. Biliyorsun ısıtıcı ve filtre su hacmine göre belirlenir. Tamamen aynı olmasa da ebatlar yakın olmalı. Trabzon dakaki akvaryumun ölçüleri nedir?

emre ebatlarını blmıyorum ya . küçük ya da orta. bn olcup soylerım :smile:

cem' Alıntı:
dediğim gibi 100 lt üstü civarda bir akvaryum işini şimdilik görür. elindeki trabzondakinden büyükse onu trabzonda bırak. küçük olanı getir götürde kullan. ekipmanlarda da gerekli olanları getir götür yaparsın. lamba kuru alan gibi. 100 wattlık bir ısıtıcı 20-120 lt arası su alan akvaryumda kullanılabilir. düzenini iç derece ile ölçer ayarlarsın. bunu her akvaryum için farklı ısıtıcı kullanma diye yazdım. filtrede aynı şekilde orta karar bir şey düşünürsen jenecanın 15 wattlık ucunda dönebilir boru aparatı olan seramik milli iç filtresini karantina akvaryumu ve 100 küsür lt'lik izmirdeki akvaryumlarda denedim performansı iyi. serum hortumu takıp hava kabarcığı olayı da var. boru aparatı ucu cama yönlendirildiğinde sirkülasyon şiddetini küçük akvaryumda ayarlayabiliyorsun. bende ayrıca iki tane sinek filtre dediğim ufak filtreden var bunların içine de seachem denitrate koydum mu amonyak işini de çözerim. ana akvaryumda dış filtrem var zaten. bu şekilde çözüm bulabilirsin eski filtrende ziyan olmamış olur.

cem güzel çözüm aklımda bulundurucam. hemen alamam yavas yavas eksiklerimi toplayıp yernı akvaryum olusturucam cocuklara . işe buyk akvaryumla başlım. ha bide bendekıyle trabzondakının ebatı aynı

50 X 30 X 20 ÖLÇÜLERİ akvaryumun

Geri