Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yem soruları

baranb

Bronz 3 Üye
herkese merhaba direk sorulara geçiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
1.internette araştırdım ama reptominin kiloluğunu bulamadım satan yer yada site adresi varsa öğrenebilirmiyim.

2.bu yemlerin bozulması gibi bir durum var mı

3.benim çocuklar daha yavru mutlaka baby yemlerle mi beslemem gerekir yada daha iyi olur

Cvp: yem soruları

tetra reptomin baby varsa bunun 100 ml'liği yeterli sonraki aşama için normal reptominin 250 ml'lik olanı uygun. ve son kullanma tarihleri var. 2014 senesi üst aylarından almak yemin uzun vadeli kullanılması için uygun olandır. baby bulamazsan normalini alıp kırarak verebilirsin. ve elinde yoksa gammarus da almalısın yavru kaplumbağaların gelişiminde en önemli besindir.

mailto:/urun_detay.aspx?kat=153&urn=2220

1- Yukarıdaki linkte aradığınız ürün mevcut. Bende bu boyu var.

2- Yemlerin son kullanma tarihleri var. Bu aşılmamalı. Zamanj gelince atılmalı yada bir arkadaşla ortak alınmalı.

3- Ben yavruları onlara uygun olanlarla besliyorum. Yani reptomin baby, jbl pro baby, jbl rugil yemleri yavrular için düşünülmeli.

biraz cahilce olucak belki ama gammarusla kurutulmuş karides aynı şey değil mi?

kurutulmuş karides açıkta satılan bir ürün bunu genellikle ömrü geçmişlerden alıp koyuyorlar. bunun harici parçalanıp tozlaşma olduğu için firesi de çok.

reptominin içinde gammarus var zaten. Ben içindekileri okudum içinde balık gammarus çeşitli bitkiler mineraller vitaminler balık yağı yosun yumuşukçalar kabuklu hayvanlar falan ne ararsan var. Böyle hepsini püre haline getiriyolar sonra karıştırıyolar sonra vitamin mineral ekliyolar öyle yapıyolar yemi. Diğer ek yemlere fazla gerek yok ben sadece reptomin verdim canavar gibi oldu çok büyüdü.

Gammarus ile karides aynı su böceği değil. Besin değeri birbirine çok yakındır. Yapı olarak birbirine çok benzer. Gammarus boyut olarak karides kadar büyük olmaz.

venom yemlerde her şeyden bir parça var. gammarusta eser miktarda olduğu için bunu ayrı yem olarak almakta fayda var.

Gammarus:

mailto:/img855/4807/gammarus.jpg

Shrimp (karides):

white20shrimp201.jpg

Geri