Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yem vitamin tavsiyesi

EMRE1991

SKF Delisi
kaplumbağam için gerekli vitamin yem kabuk sertleştirici malzemeler sizce hangilerinden almalıyım yardım edermisiniz ? petshoplarda bulabilcem markalar olursa iyi olur

Cvp: yem vitamin tavsiyesi

Benim önereceğim marka Sera dır.Her petshop ta satılıyor. Sera Reptil Carnivor Ana
Sera Raffy I Takviye
Sera Reptil Herbivor Ana
Pets Family Turtle Stick Takviye

seranın vitaminini bulamadığını söylemiştin. biyo tortvit vitaminide iyidir bulamazsan.
kabuk sertleştiricinin markası çok önemli değil ama bence mutlaka gerekli.
yem tabiki sera.

istanbula gelip alıcam için orda bulabilirim bursada yok sera :) ben acıklamalı cevaplar verirseniz sevinirim :)

açıklamalı cevaptan kastınız nedir? markanın hangi yemi olduğu filan mı?

hangi yem nedir hangi vitamin nasıl kullanır ana yemmidir değilmidir bu gibi

ben serra raffy royal kullanıyorum içinde kurutulmuş balık ve karidesler var. ana yem değil 2 günde bir falan vermek gerekiyor.
serra raffy p temel yem kaplumbağalar bayılıyor. içinde herşey var :D yosundan midyeye , kırmızı biberden ıspanağa kadar :)
serra reptilin vitamin haftada bir kez her 100 gr vücut ağırlığına 3 - 4 damla kullanılması tavsiye edilir. içme suyuna veya sevdiği bir yiyeceğin üzerine damlatılarak kullanılır.A, B1, B2, B6, B12, C, D3, E, K3 vitaminleri, nikotin asiti, kalsiyum pantothenat içerir. fiyati 15 tl.
biyo tortvit yine vitamin. günlük yemine 20-40 damla arası damlatılıyor. Vitamin A, Vitamin D3, Vitamin E, Vitamin C , Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin K3 , Vitamin B12, Nikotinik asit, Folik asit, Biotin, Cholin Chloride, Calcium-d-Pantothenat, Canthaxanthin bulunur. fiyatı 6 tl.
kabuk sertleştirici olarak spell turtle kullanıyorum. sizin akvaryumunuza her su değişiminde 10 damla yeterli.
Contra - Ichthyo mavi damladır. kaplumbağlarda oluşucak mantarı ve yosunu engeller. birinci gün 10 litreye 2 damla , 2. ve 3. gün 10 litreye 1 damla olarak kullanılır. her su değişiminde yapılır.

yazdım baya bi umarım işinize yarar.

çok sağol ellerine sağlık teşekkür ederim

rica ederim ne demek :) yemlerin fiyatlarını hatırlamadığım için yazamadm :)

tamam ben şimdi bunları listeye döküm istanbula gelince hemen alim :)bu vitaminleri suya dökücem ben çünkü yede birşey oldunu hissedince yemiyorlar

kuşlar için olan gaga taşını akvaryumun içine takılı tutun diyorlar sizce doğrumu ?

EMRE1991' Alıntı:
tamam ben şimdi bunları listeye döküm istanbula gelince hemen alim :)bu vitaminleri suya dökücem ben çünkü yede birşey oldunu hissedince yemiyorlar

vitaminlerin tadı güzel ve daha fazla iştahla yiyolar.
kuşlar için değil kaplumbağalar için gaga taşı var ayrıca. kalsiyum onlar.

forumda kuşlar için olandan bahsediyor ama ?

ecemkoten' Alıntı:
ben serra raffy royal kullanıyorum içinde kurutulmuş balık ve karidesler var. ana yem değil 2 günde bir falan vermek gerekiyor.
serra raffy p temel yem kaplumbağalar bayılıyor. içinde herşey var :D yosundan midyeye , kırmızı biberden ıspanağa kadar :)
serra reptilin vitamin haftada bir kez her 100 gr vücut ağırlığına 3 - 4 damla kullanılması tavsiye edilir. içme suyuna veya sevdiği bir yiyeceğin üzerine damlatılarak kullanılır.A, B1, B2, B6, B12, C, D3, E, K3 vitaminleri, nikotin asiti, kalsiyum pantothenat içerir. fiyati 15 tl.
biyo tortvit yine vitamin. günlük yemine 20-40 damla arası damlatılıyor. Vitamin A, Vitamin D3, Vitamin E, Vitamin C , Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin K3 , Vitamin B12, Nikotinik asit, Folik asit, Biotin, Cholin Chloride, Calcium-d-Pantothenat, Canthaxanthin bulunur. fiyatı 6 tl.
kabuk sertleştirici olarak spell turtle kullanıyorum. sizin akvaryumunuza her su değişiminde 10 damla yeterli.
Contra - Ichthyo mavi damladır. kaplumbağlarda oluşucak mantarı ve yosunu engeller. birinci gün 10 litreye 2 damla , 2. ve 3. gün 10 litreye 1 damla olarak kullanılır. her su değişiminde yapılır.

yazdım baya bi umarım işinize yarar.

serra raffy royal 2 günde bir
serra raffy p
serra reptilin vitamin haftada bir kez her 100 gr vücut ağırlığına 3 - 4 damla kullanılması tavsiye edilir.
biyo tortvit yine vitamin. günlük yemine 20-40 damla arası damlatılıyor.
spell turtle kabuk sertleştirici
Contra - Ichthyo

özeti budur yani dimi :)

EMRE1991' Alıntı:
forumda kuşlar için olandan bahsediyor ama ?

petshopta bana kaplumbağa şeklinde gaga taşı gösterdi adam kaplumbağalar için dedi. kuşlar için diye hiç duymamıştım ama yazıyosa vardır bilenleri :)

EMRE1991' Alıntı:
serra raffy royal 2 günde bir
serra raffy p
serra reptilin vitamin haftada bir kez her 100 gr vücut ağırlığına 3 - 4 damla kullanılması tavsiye edilir.
biyo tortvit yine vitamin. günlük yemine 20-40 damla arası damlatılıyor.
spell turtle kabuk sertleştirici
Contra - Ichthyo

özeti budur yani dimi :)

Contra - Ichthyo mavi damla evet özeti budur :D
serrayı iki r ile yazmışım tek r olucak o :D
bu arada sera reptilin ve biyo tortvitin ikisinden birini al bence. ikiside aynı işlevi görüyor çünkü :) ben biyo tortvit kullanıyorum şuan

tamam ozaman sizin kullandınız faydalıysa onu kullanırım :) peki bu damlaları suya hangi aralıklarla sıkım ?

bide bu yemler yumuşakmı ? benim kaplumbağalar sert yemleri ısırıp bırakıyorlar bidaha yemiyorlar çünkü :)

sera royal yani karides ve balıklı olan yumuşak değil ama diğeri sera raffy p suya atınca yumuşuyo.
biyo tortvit suya damlatılmıyo yeme damlatılıyo 20-40 damla arası dolayısıyla yem yumusacık oluyo :)
mavi damlayı suyu değiştirdiğiniz gün 10 litre için 2 damla, suyu değiştirdikten sonra 2. ve 3. gün 10 litreye 1 damla atıyorsunuz. her su değişiminde bu böyle tekrarlanıyo.
kabuk sertleştirici yani spell turtleyi de her su değişiminde 10 damla damlatsanız yeterli.
suya damlatılanları filtreyi kapatıp uygulayın yoksa işe yaramaz :)

anladım peki filtre ne kadar kapalı kalıcak ??

peki yeme damlatıyoruz suya düştünde yem su kirliliği meydana gelmiyormu ?

yok yem içine çekiyo vitamini. benim fitrem çok yetersiz o nedenle ben yemeklerini ölüm fanusunda verip öyle akvaryuma geri koyuyorum. ama ölüm fanusunda bile su kirliliğine sebep olmuyo.

filtreyi 3-4 saat kapalı tutmanız gerek damlaları uyguladığınızda.

hım tamam ozaman sıkıntı yok :) kabuk sertleştiriciyi sadece su değişimde kullanıyorum mavi damla ile sonraki su değişimine kadar :) diğer vitamini yeme damlatıyorum günlük olarak

Geri