Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem yememesi

firat

Bronz 5 Üye
Kaplumbağamın yemi Ahm. Kaltesiz bir yem olduğunu biliyorum . petshopta yalnızca bu vardı. en yakın zamanda reptomin almayı düşünüyorum.
Herneyse yem yemiyor. bende tuzsuz peynir veriyorum hayvan onu yiyor.
acaba başka ne verebilrim? kıyma - yumurta kabuğu dışında?

İşlenmiş gıda bu hayvanların bünyesine zararlıdır. Özellikle tatlı tuzlu yiyecekler. En kısa sürede ana yemler alınmalı.
Sera raffy p -tetra reptomin
Ek olarak ta sera raffy I ya da gammarus temin edilmelidir.
Yemler alınıncaya kadar marul, haşlanmış yumurta beyazı, yine haşlanmış tatlı su balığı, kısa süre verilebilir.

Yem yememesinin farklı sebepleride olabilir. Mesela üşüme kaynaklı hastalık gibi.
Akvaryum, kuru alan, ısıtıcı ve diğer ekipmanlar tamam mı?

Yumurta kabuğu veya haşlama suyu akvaryumu kirletmekten başka işe yaramaz.

Ahm ucuz olduğu için getirtiyorlar ama makbul bir yem değil.

Sera, jbl, tetra, prodac ve tropical kaliteli yemlerdir.

Ana yemde Sera raffy P veya sera carnivor, tetra reptomin, jbl agil, jbl tortil

Destek yemde sera mineral, tropical biorept veya prodac tartafood pellets. Bu ürünlerden sadece birisini alacaksın. Eğer sera carnivor alırsan. Simidin orta göbek kısmı mineral yemdir almana gerek kalmaz.

Ek yemde hayvan büyük gammarus ufak gelir. Jbl energil veya sera royal alabilirsin. Bunlar binlik kutuda satılır onun için skt 2019 olsun.

Yada tropical vitarept al. Bunda birkaç çeşit yemin karışımı var. Gammarus, biorept ve repto tabin yemlerin karışımıdır. Gammarusları biraz daha iridir. Bu 250'lik kutuda satılır fiyatı ucuzdur. Bunu alırsan yine vitamin ve mineralli yem almana gerek kalmaz.

Juenpetmarket veya teleskop akvaryumdan alabilirsin.

Bu yemleri alana kadar haşlanmış yumurta beyazı, yağsız kıyma parçası bunu haşlanan suya atıp bir dakika kadar sonra çıkarıp soğutarak vereceksin. Marul veya kıvırcığın orta körpe yapraklarından verebilirsin. Dondurulmuş karides alıp vereceğin kadar miktarı sıcak suda yıkayıp cezvede kaynatıp verebilirsin bu tuzu ayrıştırır. Alabalıktan kılçıksız ufak parçaları yine kıymadaki gibi yapıp verebilirsin ama 10 günde 1'den fazla verme vücuttaki kalsiyumu çeker.

Gerekli yemleri bir an önce al. Süreyi uzatma yoksa bu vereceğin ürünler hayvanı yemden uzaklaştırır. Sürekli verilecek şeyler değildir. Özellikle kıyma hastalığa bağlı iştahsızlıkta veriliyor.

Tuzlu, tatlı, acı, baharatlı, yağlı, süt ürünleri ve meyve ile işlem görmüş et ürünleri vermiyoruz.

Cvp: RE: Yem yememesi

olivia-peter' Alıntı:
İşlenmiş gıda bu hayvanların bünyesine zararlıdır. Özellikle tatlı tuzlu yiyecekler. En kısa sürede ana yemler alınmalı.
Sera raffy p -tetra reptomin
Ek olarak ta sera raffy I ya da gammarus temin edilmelidir.
Yemler alınıncaya kadar marul, haşlanmış yumurta beyazı, yine haşlanmış tatlı su balığı, kısa süre verilebilir.

Yem yememesinin farklı sebepleride olabilir. Mesela üşüme kaynaklı hastalık gibi.
Akvaryum, kuru alan, ısıtıcı ve diğer ekipmanlar tamam mı?

hayır. üşümeyle ilgisi yok bence.
ben yemin kalitesizliğindendir diyorum.
bundan önce yiyordu . bi gece peynir attım . ondan sonra yem yememeye peynir yemeye başladı. herhalde tadığı daha çok sevdi. marul da yemiyor,onuda denedim.

yalnızca reptomin bitkisel galiba

Eğer tüm ekipmanlar varsa üsumeyle ilgisi yok diyebiliriz.

Ama kış aylarında uygun ısıda yaşanıyorsa iştahsızlık la beraber hastalık gelir. O yüzden önce iştahsızlığı gerçek sebebini tespit etmek adına her türlü etkeni değerlendirmek zorundayız. Sadece gerekli ekipmanlar var mı yok mu?

Ahm zaten kalitesiz bir yem. yazdığımız yemler muhakkak alınmalı.
Tetra reptomin ana yemdir yani yosun içeriklidir fakat sadece bitkisel değil, vitamin mineral balık ve su ürünleri de içerir.

Repto yosun içerikli protein yemdir. Emsali eheim professional food'dur. Bu kuskus makarnaya benzer şekildedir. Reptomine göre daha fazla sevdikleri bir yemdir.

Cvp: RE: Yem yememesi

cem' Alıntı:
Repto yosun içerikli protein yemdir. Emsali eheim professional food'dur. Bu kuskus makarnaya benzer şekildedir. Reptomine göre daha fazla sevdikleri bir yemdir.

http://www.hizlimama.com/Eheim-Water-Turtles-Granules-Su-Kaplumbagasi-Icin-Granul-Yem-275-ml-100-gr,PR-71504.html

eheimden kasteddiğin ürün bu mu? Yoksa bu sadece yavru su k. için mi?

Evet bu biraz ufak ama suda hemen şişiyor ve büyüklerde rahatça yiyebiliyor.

Geri