Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem yemeyen kaplumbağalar için çözüm

rosse25

Yeni Üye
ARKADAŞLAR,
KAPLUMBAĞANIZ GÖZLERİ KAPANDIĞI İÇİN YEMEK YEMİYORSA SİZE YEMEK YEMESİ İÇİN BİR ÇÖZÜM SUNABİLİRİM;

"KIYMA"
1)Kıymayı teflon tavaya koyun ama yağ koymayın, rengi değişene kadar şöyle bir çevirin, amaç çiğ kalmasın
2)Nohut büyüklüğünde bir parça kıymayı alın ve kaplumbağanın yiyebileceği parçalara bölün
( kalan kıymayı buzluğa koyup her gün kaplumbağaya vereceğiniz kadarını koparıp sıcak suda yıkayıp yine parçalayıp verebilirsiniz)
3)Kaplumbağanın içinde bulunduğu su seviyesi kafasını suyun altına sokup ilerleyebilecek seviyede olsun
4) Suyun içine kıyma parçalarını atın, ona yakın kısımlara atarsanız daha rahat bulur

Bu şekilde kokusundan dolayı gözleri kapalı bile olsa suyun altında kıyma parçalarını bulup iştahla yiyorlar. petshoplardan aldığımız yemler su yüzeyinde kaldığı için bulamıyorlar. ve günlerce hatta haftalarca aç kalıyorlar, çoğusu hasta olduğu için değil açlıktan ölüyor

KAPLUMBAĞANIZA TÜM KOŞULLARI SAĞLADIKTAN SONRA ( ISITICI, VİTAMİN, GEREKİRSE ANTİBİYOTİK İĞNESİ) BU ŞEKİLDE YEMEK YEDİREBİLİRSİNİZ
SİZE SON TAVSİYEM NEKADAR HASTA OLURSA OLSUN ONDAN VAZGEÇMEYİN, SEVGİNİZ VE İLGİNİZLE HAYATA DÖNÜYORLAR, BENİMKİLER ÖYLE OLDU ;)

Cvp: Yem yemeyen kaplumbağalar için çözüm

Şırınga ile de stick mama verebilirsin ;)

şırınga ile ağzını açamamıştım ben kaplumbağamın. ucunda iğne olan şırınga ile asla denemem tabi, ağzına batma riskinden dolayı, benim kaplumbağamın ağzını açması imkansızdı, 15 gün aç durdu ağzını açmaya çalıştığımda boynunu içine çekip çıkarmıyordu. tam bir savaş yaşadık yani.
bu savaşa gerek yokmuş kısacası, bir tesadüf sonucu bunu öğrendim.
Umarım her arkadaşın işine yarar

Mecbur pişirip vereceğiz kıymaları.

Geri