Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yem yemiyor

636363

Bronz 3 Üye
kaplumbağam günde 1 tane fln yiyiyor.
bzen hiç yemiyor neden

Ya yemi beğenmemiştir. Bu arada bayatlamış yemi de yemezler. Ya ortam soğuk metabolizmasını yavaşlatmıştır yada hastalığa bağlı iştahsızlık vardır. Nadiren kabızlığa bağlı isteksizlikte olabilir. Vitamin damla varsa ağzına iştah düzelene kadar günde bir damla damlat. 1 haftayı geçmesin. Vitamin kırgınlığı alıp iştah açar.

Cvp: yem yemiyor

Merhaba,

iki kağlumbağam var .Bir tanesi 7 cnm olan dünden beri suyun dibinde,kumun üstünde halsiz bir şekilde sürekli uyuyor. Düzelir dedim sabah yem verme zamanında her zaman deli gibi çırpınan kapluş bugün umursamadı yine gözlerini kısarak aynı şekilde oturdu. Not: diğeri canavar gibi hareketli. Nesi var kaplumbağamın çok üzülüyorum :(

Akvaryumda ekipman olarak neler var. Kuru alan ısıtma lambası var mı ? Su 28 kuru alan 32 derece olacak.

Gözlerde şişlik beyazlık vs ve kulaklarda şişlik var mı ? Son 3 gün hayvana yiyecek neler verdin ? Kuyruğunu tabana sürtüyor mu; dışkılamada bir problem var mı ?

Cvp: RE: yem yemiyor

cem' Alıntı:
Akvaryumda ekipman olarak neler var. Kuru alan ısıtma lambası var mı ? Su 28 kuru alan 32 derece olacak.

Gözlerde şişlik beyazlık vs ve kulaklarda şişlik var mı ? Son 3 gün hayvana yiyecek neler verdin ? Kuyruğunu tabana sürtüyor mu; dışkılamada bir problem var mı ?

cem bey,
Ekipmanlarım tam. Kuru alanımda dereceyi ölçemiyorum ama sıcaklık tam üstlerine vuruyor zaten kuru alana çok çıkmıyor. Diğeri daha çok çıkıyor. Fiziksel olarak hiç sorun görünmüyor .ben sadece raffy p veriyorum yem olarak. Dışkısından bir şey anlayamıyorum ki nasıl olmalı normalde? kuyruğu içinde :(

[attachment=2543' Alıntı:
dada_dada pid='168305' dateline='1479921850'][attachment=2543]

Ekli dosyalar

• 1479924938449.jpg
    1479924938449.jpg
    64.2 KB · Görüntüleme: 86
  • 1479852180708.jpg
    1479852180708.jpg
    25 KB · Görüntüleme: 86
Hayvanı lamba açıkken kuru alana bir koy bakalım tepkisi ne olacak başını kuru alana yatıracak mı yoksa suya kaçacak mı kaçarsa su da yüzmesinde bir eğiklik yan yüzme var mı kontrol et. En alttaki resim son hali ilk olanı önceki hali değil mi ? Son resimde ölü gibi duruyor. Bir de eline almışken her tarafını kontrol et. Yara bere birşey gözüküyor mu. Özellikle kuyruk kısmına. Hayvan nefes almak için yukarı çıkıyor değil mi ?

Geri