Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem yemiyor :(

beyoğlu

Gümüş 3 Üye
Arkadaşlar yine kaplumbağam kuru alanda çok fazla duruyo ve bugün yem yemeyi bıraktı.Ona yem attım önce kokladı sonra ağzına attı ve hemen ağzındakileri dışarı çıkarrtı.Ve daha sonra diğre yemlerinide yemedi.Yemek yemesi için ne yapmalıyım.Bir hafta önce aynı durum yaşanmıştı.Ama bu hafta yemlerini iştahla yemişti.Eğer kaplumbağam hastaysa ne hastasıdır ve hastalığı nasıl tedavi edilir.Bu durum artık sık sık yaşanmaya başladı.Çevremdede maalesef veteriner yok.Lütfen kaplumbağalardan anlayan bir veteriner biliyorsanız telefonunu verirmisiniz?

:59::':)ff:

Cvp: Yem yemiyor :(

Hayvanların bulunduğu sistem nasıldı? Daha önce hatırladım kadarıyla konuşmuştuk ama şimdi hatırlayamadım.

Sormak isteğim su için ısıtıcı ve kuru alan ısıtma lambası var mı?

Kaliteli vitamin şuruplarıyla yem vermeyi çalışın.Ve bütün ekipmanlar tam mı?

elif, önce foruma hoş geldin diyeyim. eczanede satılan vitamin içerikli şuruplar çocukların içmesi için şeker içeriği taşırlar. bu kaplumbağalara zararlıdır. bu hayvanlar için uygun olanlar petshop veya bu konuyla ilgili olan netteki firmalardır. bu konuda en kaliteli ürün sera reptilin vitamindir.
mailto:/urun_detay.aspx?kat=155&urn=4491

cem emrenin dediği ısıtıcı ekipmanlarının olması şart. bunun yanında vitaminde almalısın. hayvanların üşüdüğü belli su soğuksa kuru alanı tercih ediyorlar.

Geri