Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem Yumuşaması

TheNRK

Platin 3 Üye
Akşam Bıcırığa yem atarken bir anda elimle sera p stick'i hafif sıktırdım. Hemen elimde büküldü, sanki ıslak bir stick gibi. Sera P stick'lerime bir ara hafif su gelmişti. O yüzden diye tahmin ediyorum. Sizce o yemleri atmalımıyım yoksa vermeye devam mı etmeliyim? (su derken elimin ıslaklığından dolayı).
Birde bir sorum daha olacaktı. Bugün Bıcırığa Tetra Reptomin yemini atarken, attıktan hemen sonra (en fazla 5 dakika) Bıcırığın yemin dışkısını bıraktığını gördüm. Sizce bu davranışı yapması hasta olduğuna mı işaret? İlk kez hemen dışkı yapdığını gördüm.

Cvp: Yem Yumuşaması

Yem konusunda eğer nemli kaldıysa sonuç olarak belli bir oranda bozulacaktır.İmkanınız varsa değiştirmenizi öneririm ben.
Dışkı konusu ise her kaplumbağanın metabolizması farklı çalışıyor.Yemden hemen sonra gördüyseniz o biraz tesadüf olabilir.Sonuç olarak sindirim süresi olacağından yemin hemen dışkı ile çıkması zor.
Ancak kaplumbağa yem yediği zaman şartlanmış olarak dışkısını yapabilir.Bu biraz zorlama olsa da benim Golgi yem yedikten hemen sonra sizin dediğiniz gibi dışkı yapıyor.Bunda anormal bir durum olduğunu düşünmüyorum.

o yediği yemin dışkısı değildir önceden yediklerinindir yoksa öyle birşey olması imkansız o yem mideye gitcek sindirilcek bağırsaklardan geçcek ve çıkcak nerden baksanız 5 6 saat

Çok Teşekkürler bu durumda yeni bir sera p alıcam.

hepsi nemlenmemişse sadece üsttekileri alıp bir peçete üstüne koyup kaloriferin üstüne koyun. kuruduktan sonra tekrar yem kutusuna atarak kokusunu almasını sağlayın tabi önce bozulup bozulmadığına bakın.

Geri