Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yemek saatleri

beremi

Bronz 4 Üye
Merhaba arkadaşlar ramazan dolayısıyla uyumam sabah 4-5 i buluyo saat 3-4 e kadarda uyuyorum benim kapluşlarında yemek düzeni iyice bozuldu sizce ne zaman vermeliyim yemeklerini ?

Kalkınca öğleden sonra verin. Sorun olmaz.

Cvp: Yemek saatleri

ben gündüz 11:00-12:00 gibi gece 22:30-23:00 gibi veriyorum. arada da 2-3 günde bir marul yaprağı. arada 1 saat kadar oynama olabilir. benimkilerin boyunda tek öğün olmalı ama havalar sıcak tek öğünde verip hazımsızlık çekmesinler diye yemi iki öğüne bölüyorum.

kısaca iki öğün arasını 11-12 saat arası olacak şekilde ayarla.

Bende yem saatleri ve miktarıyla sıkıntı çekiyorum sabah 12.30 da 3 tane turtle stick verdim sonra ara öyün meyve olarak üzüm içi karpuz falan yiyo 3 de 4 de falanda 2 tane gece 12 de de 3 tane veriyorum fazlamı azmı ?(nane 5, 6 aylık)

love_turtle' Alıntı:
Bende yem saatleri ve miktarıyla sıkıntı çekiyorum sabah 12.30 da 3 tane turtle stick verdim sonra ara öyün meyve olarak üzüm içi karpuz falan yiyo 3 de 4 de falanda 2 tane gece 12 de de 3 tane veriyorum fazlamı azmı ?(nane 5, 6 aylık)

Hayvana iki öğün yemek verin. Günlük toplam yem miktarı kafa hacmini geçmesin. Meyve kesinlikle vermeyin. Marul yada kıvırcık uygun olur.

Geri