Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yemi ağzından geri çıkarıyor.

meritiko

As 3 Üye
Arkadaşlar Süleman'ın ana yemi olan Tetra Reptomin bitti.Evde yedek olan Sanyu Turtle Stick yemi kullanıyım dedim.Yemi attım ama ağzına alıp tekrar geri çıkardı.Her atışımda aynısını yaptı ve bir türlü yemedi.Sera Raffy P dede daha önce yememezlik yapmıştı.Fakat sonradan yemeye başlamıştı.Acaba beğenmedi mi? Yoksa Tetra Reptomin den başka yem yemek istemiyor mu?

Cvp: Yemi ağzından geri çıkarıyor.

Beğenmemiş olabilir, sonuçta bir yeme alışmış. Zaten Sanyu Tetra kadar kaliteli değil, Tetra ve Sera yemleri deneyin. Onun dışında Sanyu Yeminize biraz balık yağı damlatabilirsiniz ya da ton balığıyle beraber bir süre bekletebilirsiniz. Koku ilgisini çekecektir.

kaplumbağanız yavruysa bu yemi beğenmeyecektir. Benim kapluşumda yememişti. Sebze içerikli bir yem yavru kaplumbağalar bol protein içerikli yemlerden hoşlanır. Yemi ezip un haline getirerek bir parça yağsız kıymayla karıştırın büyük bir iştahla yediğini göreceksiniz:)

Yemi ağzından geri çıkarıyor.

Arkadaşlar sorun yemin sertliğinden sanırım.Yemi yumuşutarak verdiğimde yedi :)

Yediyse mesele yok ama yavru kapluşlar bu yemi fazla sevmezler onu biliyorum. Benim kapluşum yumuşak halde de yemiyordu yani sevmiyordu onun için etle karıştırarak vermek zorunda kalmıştım.

Geri