Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yemleme konusunda

hsyin37

Bronz 5 Üye
Kaplumbağalar doyunca yemi yemeyi bırakırlar mı ? Ben kaplumbağaya 4 tane kuet şeklinde yem yedi daha versem yiyodu balıklar gibi doyduğunu anlamadığını farz ederek vermedim sizce doğrumu yaptm ?

Cvp: yemleme konusunda

Kaplumbağaların doyma hissi yoktur kafalarının hacmi kadar verilmesi doğrudur

sedat ın dediği gibi asla doymazlar

Kaplumbağalar fazla yeme ve depolama eğilimindeki canlılardır. Ancak ev koşulları doğadaki düzenden çok farklı olduğu için uygun oranda yemlemek gerekir. Böylece obezite önlenir.

cemal sen konuya farklı bir açıdan bakıyorsun kafasının hacmi kadar verildiğinde doyarlar ama bidaha yem alamıycam içgüdüsüyle sürekli yem istermiş gibi yem veren kişiye doğru yüzerek çırpınırlar.

çok teknik bir bilgim olmamakla beraber 7-8 aylık deneyimimle söylüyorum kablumbağalar alıştıkları elden ve güven ortamında ise bence çatlayana kadar yiyebilir
bunun ayarını ancak vicdanınızı yenerek yapabilirsiniz çünkü yem istemeleri çok tatlı ve dramatik sonuçta elinize bakan sizden yemek isteyen bir can sözkonusu ama duygusal olmayıp onları fazla yemlememek en mantıklısı zira doyuracağım derken türlü rahatsızlıklara neden olabiliriz

önceden belirtmiş olduğum gibi kış uykusuna yatan hayvanlar. bulduğunu yeme ve vücutlarına yağ olarak depolama mantığıyla hareket eder. bizim hayvanları kış uykusuna yatırmadığımız için belli bir miktar uygundur. biz genelde kafa hacmi olarak ele alsak da hayvanın büyüme evresinde olması bulunduğu yerin geniş olması ve hareketlerinin fazla olması gibi etkenler ayar gerektirebilir.

Geri