Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yemler ve vitamin alındı

lebisusnac

Gümüş 1 Üye
Geçen hafta eminönüne gittim yemlerimi aldım

1 tane turtle stick 39g
1 tane sera raffy p 50 g

buraya kadar herşey normal ama vitamin alırken babamın acelesi yüzünden incelemeden aldım eve geldiğimde bi baktım balık vitamini seranın değiştirme imkanımda yok büyük ihtima napıcam kaplumbağa için kullanılmaz dimi ?

Cvp: yemler ve vitamin alındı

Balık ve kaplumbaga için ortak olarak mavi damla kullanılabilecegini biliyorum. Aldığınız vitaminin içerisinde prospektüs varsa orada kaplumbagalar için uygun olup olmadıgına balkabilirsiniz. Aldığınız vitaminin tam adını verirseniz kullanmış olan varsa bilgi verebilir.

sera fishvitamin yazıyor.

reçetede sadece balıklarla ilgili yazıyor kaplumbağa geçmiyor içinde .

zararı olacağını düşünmüyorum fakat balık ve kaplumbağa birbirinden çok farklı canlılar.balık için aldığınız malzeme kaplumbağaların ihtiyacını karşılamayabilir veya tam tersi olur fazla karşılar.kısa zamanda birşey olmasada uzun zamanda zarar olabilir.birde birşey daha diyeceğim.mavi damla denilen ilaç balıklarda beyaz benek için kullanılan contra ıchthyo dur.kaplumbağalar için önermeyin.

ben mavi damlayı suda ki zararlı bakteriler için kullanıyorum bir zararını görmedim .
ayrıca vitamini balıklarım için kullanmaya karar verdim kapluşlarıma kısmet değilmiş .

Mavi damla(Contra Ichthyo) kullanmamanızı önerdiğimi tekrar söylüyorum.Bu ilaç mikrop kırıcı değil,Balıklarda beyaz benek hastalığına karşı kullanılan bir ilaçtır.

mailto:/forum/Konu-mavi-damla-nedir-ne-ise-yarar-nasil-kullanilir-resimli.html

okumanızı isterm :)

ben zaten onunda yanlış olduğunu söylüyorum:)google yi bildiğinizi umuyorum.girin ve araştırın:)

mailto:/34r6jvq.jpg
buyrun bakın.balıklar için:)

teşekkür edrim ama google yi bildiğim için araşştırdım :) Haklısın ama çoğu insan bunu böyle biliyor ve böyle kullanıyor ama ben artık kullanmam o ayrı konu

Çoğu insan değil sadece bizim sitemizin üyeleri öyle biliyor.Bunun sebebide verdiğiniz linkteki ilacın kullanımın anlatıldığı konu.

yoo bu site dışında tonlarca insan böyle yapıyor .

.d her neyse bundan sonra onlarda öyle yapmazlar ben söyleyince

umarım .d

Geri