Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yemler.

c4sill4s

Yeni Üye
Öncelikle herkeze iyi akşamlar.Benim kaplumbağalarım 7. ayına giriyolar ve 5. ayında almıştım. Şu ana kadar gemma marka yemle besledim ve çok iştahla yediler..Çokta vermiyorum obez olmasın..:D..Başka ne yem vermeliyim..(haftada bikaçkerede marul veriyorum)..Şimdiden teşekkürler..

Cvp: yemek

7 ay makarna yediğinizi düşünün. Ne kadar tekdüze ve iştahsızlık yaratır değil mi? Siz makarnadan sadece karbonhidrat v.s alırsınız. Oysa vitamine, proteine de ihtiyacınız vardır.
Kaplumbağalarınız için de aynı mantık. Bol miktarda proteine ihtiyaçları var. 2 günde bir mesela. Bu protein ihtiyacını karides, gammarus, kurutulmuş balık gibi hazır yemlerden karşılıyoruz.
Gemma kalitesiz bir yem. Özellikle vitamin açısından çöp diyebilirim. Kaplumbağanızın bir yemi sevmesi, o yemin yeterli olduğu anlamına gelmez.
Ana yem tercihiniz Sera Raffy P ya da Tetra Reptomin olsun. Bunun yanında JBL Agil, Tropical gibi markaları kullanabilirsiniz.
Ek yem; Sera Raffy I, Raffy Royal, Tropical Gammarus, Tropical kurutulmuş balık v.s olabilir.
Bahsettiğim ana yem ve ek yemlerden en az birini kullanın.

Cvp: Yemler.

Şimdi yaşı biraz ilerlemiş size verdiğim yemleri alabilirsiniz gayet hoşlarına gidiyor
Sera Raffy Vital , Sera Raffy Mineral , Sera Herbivor , Sera , Raffy P , Ve Exo Terra Snails , alıp besleyebilirsiniz
Ana yem olarak raffy p veya tetra reptomin olabilir bunun dışında üstte yazdığım yemlerden alabilirsiniz

Sera raffy p ve tetra reptomini ilk başta alın kullanmaya başlayın, bu iki yem piyasada ki en kaliteli ana yemler. Sonrasında yem çeşitlilliğine gidersiniz.

Araya bitkisel yemlerden de ekleyebilirsiniz, sera vital gibi.
Hatta 7 aylık olan kaplumbağanıza haftada bir taze sebze (kıvırcık gibi) verebilirsiniz.

Geri