Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yemlerimi ne kadar süreyle verebilirim?

Berkcan

Elmas 3 Üye
Arkadaşlar kapluşlarıma tetra yem , karides ve bilmem ne raptor yemi aldım hangisini yada hangilerini kaç saatlik aralıkla veriyim ?

Cvp: beslenme

Tetra Reptomin ana yem olarak uygun. Kaplumbağalar yavru mu? Eğer yavru ise günde iki öğün beslemelisiniz. Sabah ve akşamüstü. Ancak toplamı kafası büyüklüğünde olmalı. Yemin 2/3 ü reptomin 1/3 ü karides olarak verilebilir. Diğer yemi bilmiyorum ama bir ek yemde Sera Mineral alabilirsiniz. Bunu da haftada iki gün karides yerine verebilirsiniz.
Yazdığım öğün yavru kaplumbağa için uygulanır.

Cvp: beslenme

İlginiz için teşekkürler ikiside yavru . dediğiniz gibi yapıcam ama bir sorun daha var edi çok hareketli yemlerini yior akvaryumda dalıyor sadece yatmak için kuru alana çıkıyor ama büdü sürekli kuru alanda yemlerini zar zor yiyor benden çok korkuyor ne yapmalıyım ona bişey olucak diye korkuyorum

Cvp: Yemlerimi nekadar süreyle verebilirim

kuru alanda fazla durmak yem yememek Allah korusun akciğer enfesiyonu belirtilerinden , kabukta yumuşama , hapşırma , yan yüzme gibi belirtileri var mı karın kabuğunda pembeleşme gibi olmadı bir veterinere götürebilirsin umarım sağlıklı ve mutludur

samet52' Alıntı:
kuru alanda fazla durmak yem yememek Allah korusun akciğer enfesiyonu belirtilerinden , kabukta yumuşama , hapşırma , yan yüzme gibi belirtileri var mı karın kabuğunda pembeleşme gibi olmadı bir veterinere götürebilirsin umarım sağlıklı ve mutludur

akciğer enfeksinu olduğunu zannetmiyorum çünki yan yüzme hapşırma kabukta pembeleşme yok ağzından burnundan bişelerde akmıyor acaba bana hala alışamadımı 1 tanesi ?

Kapluşunuzu ne zmn aldınız.size alışmamış olabilir.

İsminden midir nedir benimkilerde böyle idi. Edi deli gibi koşar yer. Büdü kayalıkların arkasında gizlenirdi. Yemleri tek tek ağızlarına verirdim :)

Senin kaplumbağalar için biraz adapte olmasını beklemek gerekir diye konuşmuştuk değil mi? Aslında korktukları zaman kuru alandan kaçarlar. Suya inince yemi yanına atıp biraz uzaklaşki güvende hissetsin. Biraz ürkek belliki.

Geri